Pizzerie Bludička, Luhačovice


21.10.2018, sepsal Los, komentuje Rotkader


Pizzerie Bludička
L. Janáčka 8520
763 26 Luhačovice

Tel.: 736 488 672
Web: www.bludicka-luhacovice.cz

Recenze z předchozích let:
2017

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš dneskáj byl slavnej den, gdy sme cosik slavili, a toš sme sa opjetovně vypravili do lázeňskýho malomjestečka Luhačovice, abysme to řádně oslavili. Po prjití kolonády a cestě k přehradě a zpjet sme trošku odbočili z hlavní trasy a zatočili smjerem do Pozlovic, gde sme už vloni nafštívili picérku zvoucí sa Bludička, a gde sme sa vloni docela dobře nadlábli.

Luhačovice a Pozlovice jsou sice zcela samostatné obecní celky, ale v podstatě člověk není ani schopen rozlišit, kde Luhačovice končí a Pozlovice začínají. Já mám takovou pomůcku sám pro sebe - Luhačovice končí poté, co projdete celou kolonádou, následovanou Japonskou zahradou, a dojdete ke křižovatce, kde se nachází bývalé Sluneční lázně. Zde podle mě začínají Pozlovice, ale jestli tomu tak skutečně je nebo není, to nemám úmyslu nijak podrobněji zkoumat. V každém případě se námi navštívená pizzerie Bludička nachází podél cesty jako první pozlovická hospoda, kterých není moc, dále zde máme po cestě Šenk Ogar a pivnici U Krajčů, a to je podle mě vše. I přesto, že se tato pizzerie nachází de facto úplně mimo trasu vedoucí z kolonády k přehradě, tak díky okolním hotelům, penzionům i ubytováním v soukromí je zde návštěvnost více než hojná, a v dobu hlavních jídel je zde občas opravdu problém si sednout. My jsme měli to štěstí, že byť jsme se tu vyskytli vlastně v době večeře, tak na nás jeden volný stůl na venkovní zahrádce jakoby čekal.


Los pivos kvalitos

A toš stejnak jako vloni a asi aji spoustu let dozadu, jest to čistě Staroprameňácký pajzl. Dnes sme si mohli dať fšeci, páč odvoz byl zajiščen, a toš sme samozřéjmje v tomto pozdně letním teplým podvečíru neodolali, a i přes vnitřní odpor k týhle značce sme si jedno objednali. A mosím řéct, že naščéstí enem jedno. Pivo smrdělo a mjelo odpornú pachuť myších ocásků. Sládka tohoto pivovaru bysem nechal bez milosti odstřeliť, páč takový hnus sem v hubje nemjél snáď dvje dekády. Hřebíčkem do rakve pak byla teplota, gdy pivo bylo možná tepléjší než donesená polívka. Takhle ne! Půlbod dávám aspoň za to, že zahnalo úvodní žízeň prvníma lokama, pak jaxme si uvjedomili, co do sebe hážeme, už bylo po žízni.

Jejda, tak tato dnešní návštěva opravdu "pěkně" začíná. To, že Los Staropramen nesnáší, to je známá věc. Ani já sice neoplývám nějakou speciální oblibou Staropramenu, ale abych byl aspoň trochu objektivní, tak pivo nechci hanit už jen podle značky. Bohužel ale se mi to dnes nedaří a nepodařilo. S ohledem na to, že je zde opravdu jen jedna značka piva, byť si člověk může vybrat ze dvou stupňovitostí, tak jsou dvě možnosti, buďto to člověk zkousne a nějak se tím teplým humusem prokouše, spíš propije, anebo přesedlá na nealko, ať už v podobě pita anebo jakékoliv sodovky. Já to po druhém nedopitém pivu vzdal, a objednal si klasického Birrela, který chutnal snad stokrát lépe. Netuším, jestli jsme narazili na konec bečky, což bych podle zkušeností s pachutí a pachem piva tipoval, ale nedá se nic dělat, opravdu se dnes kvalitou piva nepochlubili.

0.50


Los jídlos kvalitos

A toš víme, že tady sú pizzy průmjerný až podprůmjerný, a byť sa to tu zove pizzerie, toš daleko lepčí majó normální pokrmy. My si dali pikantule s nivó a pikantule s balkánem, a obojí bylo fantastické. Totok jest restauračka dvojích pólů, na jednom pólu jest nejhorší pivo v republice, na druhém pak nejlepší jídlo široko daleko. Tady mosím enem chváliť.

V této restauraci jsem se stravoval nesčetněktrát, proto jsem byl taky schopen doporučit jídlo, které je dlouhodobě na špici mých oblíbených a chutných, pikantule. Ne, že by ostatní jídla byla nějak špatná, to v žádném případě, kuchaře zde mají opravdu kvalitního, ale dlouhodobým zkoumáním kvalit zdejších jídel vedou pikantule na plné čáře. Ani dnes nezklamaly, vlastně všechny spolustolovníky výrazně nadchly, ať už to byly pikantule s nivou anebo s balkánským sýrem, vše pěkně zapečené v hnědé misce, teplé, chutné, a porce jako blázen, mnozí vůbec nedojedli. Nicméně hlavním kulinářským výtvorem jsou zde pizzy, vždyť především jde o picérku, mají to i v názvu. I pizzy dlouhodobě podrobuji zkouškám, a nemohu bohužel nějak výrazně chválit, alespoň když to srovnávám s pizzami z Osíčka anebo Bystřice p. H. My jsme si dnes žádnou nedali, ale pokud už na pizzu má návštěvník chuť, tak pak jednoznačně doporučuji buďto pizzu Regina, anebo Valašskou, byť de facto všechny mně přijdou takové stejné, bez nápadu.

4.50


Los obsluhos kvalitos

A toš dneskáj tu býl dajaký studentík, učící sa obsluhovať, ináč si to neumím vysvjetlit, proč by majitél zamjestnával takovýhle vemeno. To, že nás několikrát přešél, aniž si nás fšimnúl, dobře. Ale to, že po doneséní jídla či pitiva neodnést prázdný sklínky a taléřky, to už bylo moc. Mjeli sme fšecko na stole po celú dobu, co sme přišli, tagže kromje nedopitých piv sa nám tam válely sklénky od sodovek, šálky od kafé, misky od polívek, taléřky od pikantulí, držáky příború a já nevím co ešče. Až na upozorňéní, že bysme si dali ešče zákusek, ale bohužel ho nemáme kam položiť, toš nám bylo milostivje něco odneseno. Zdůrazňuji "něco", odnésl enem nezbytný pro místo na misky se zákusky, zbytek nechál ležať. Ach jo, snad sa fakt enem jednalo o letního brigádníka, páč to byla dneska hrůza bjes!

Z Losové kritiky by se dalo nabýt dojmu, že zde budete špatně obslouženi, případně vůbec. Opak je v této restauraci pravdou, byť my měli dnes smůlu na praktikantíka, který byl opravdu marný. Jinak zde ale doslova lítají dvě slečny paní, které zvládají obsluhovat desítky stolů opravdu velmi zkušeně, mnohdy dokonce i s úsměvem. V oblasti obsluhy tudíž musím a chci věci uvést na pravou míru, a kdybych si dnes toho studentíka odmyslel anebo nepotkal, tak bych hodnotil klidně hodně nad čtyři body.

1.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš bylo teplo, aji fčil v podvečír, a toš venkovní zahrádka byla jednoznačnú volbú. Hlavně taky proto, že tu bylo místo, docela sme byli překvapéni, kolik že to lidí sedí uvnitřka a skrývá sa tak před pozdněletním venkovním vedrem. První stůl napravo od vchoda byl vyhrazené štamgastúm, na což upozorňuje aji cedule nad ním. Ten byl zatím prázdné, ale jaxme následně zaregistrovali, zaplníl sa bjehem chvilky příznačnýma týpkama. Ináč lavky a stoly odpovídajó svojemu účelu, na lavkách sú aji mjekký podsedáky, tagže dřevo netlačí na zadek. S přibývajícím chladem nám byla nabídnuta dokonce deka, což jest fajné ziščéní. Ale jo, venku sa to dá (a dle loňský recenze aji uvnitřka).

Jak už jsem naznačil výše, jde opravdu o rozlehlou restauraci. Uvnitř jsou sice prostory omezeny, stolů je tam všehovšudy tak deset v hlavní místnosti s výčepem, pak tři podlouhlé stoly s koženkovými lavicemi v boční místnosti, kam se dostanete po projití kolem barpultu, nicméně venku se nachází další dobrá desítka velkých stolů, takže celkovou kapacitu návštěvnosti bych odhadoval klidně nad stovku. A to už se obsluha opravdu musí otáčet, o kuchyni ani nemluvě. Interiér picérky je vyvedený pěkně v dřevě, takže to tu působí krásně příjemně domácky, komorně a nerušivě, venkovní posezení je od okolního prostředí odděleno zábradlím a zelení, takže zvuky z pár metrů nedaleké hlavní cesty nejsou nijak extrémně závadné. Pokud zapřemýšlím o pozlovických i luhačovických restauracích, tak mně moc nenapadá žádná, která by měla podobně velkou a podobně příjemnou zahrádku, takže v letních měsících určitě jasná volba zde. Vlastně ano, jedna mě napadá, dokonce jsem tam byl, jde o Luha park s tenisovými kurty a dalším sportovním vyžitím, která se nachází podél pěšiny vedoucí k přehradě, ale k té se musí dojít pěkných mnoho set metrů pěšky. Ale když se vrátím k Bludičce, tak mohu potvrdit Losovo hodnocení, možná bych i nějaký půlbodík přidal, ale to je možná proto, že jsem to zde schopen srovnat s ostatní lázeňskou restaurační konkurencí.

4.00


Los klientelos kvalitos

A toš docela hned ze začátku mňa potěšila přítomnosť štamgastskýho stolu venku, kerý má pevně vyhrazenú dobu rezervé, a to vlastně denně od určitý hodiny do určitý hodiny. A jaxa ukázalo, toš štamgasti opravdu dorazili, obsadili de facto celé stůl a hodovali živje a pilně. Obsluha je asi důvjerně znala, páč je oslovovala ménama, což taky potěšilo, protože to byl důkaz, že sú to opravdoví pravidelní náfštěvníci. Zbytek osazenstva prostě miks fšehomožnýho, od zamilovanéch párečků, přes v Luhačkách fšudypřítomný důchodce, až po partyje enem tak přijíté na posezéní a popití.

Jak je známo, tak Los je všeobecně fascinován přítomností štamgastů, a tam kde se štamgasti nenacházejí, tak návštěvnost stojí všeobecně za starou belu. Podle mě přítomnost štamgastů taky není všechno, byť i mně osobně hodně potěší. Určitě 99% celkové tržby je tvořeno občasnými či jednorázovými návštěvníky, kterých byla i dnes plná hospoda i zahrádka. Já osobně preferuji plné a hlučnější hospody než sterilní restaurace hotelového typu, a zde se mi všeho dostává, čímž nechci nijak říct, že by zde někdo nějak vykřikoval a otravoval, ale šumění okolních hovorů a cinkání skla i nádobí zde tvoří skvěle doplňující atmosféru.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Dnešní náfštěva byla velmi rozporuplná. Jídlo opravdu to nejlépčí, co sme jedli za posledních moc mjesícú, prostředí příjemný a přítomnosť štamgastú velmi potěšující. Na druhú stranu pivo to nejhorší, co sme pili za posledních moc let a obsluha nemehloidní. Nemožu hodnotiť líp než průmějerem.

Pokud bych hodnotil jen a pouze dnešní návštěvu, tak bych asi musel souhlasit s Losovým průměrem, jelikož jsem se zde ale vyskytnul mockrát, tak vím, že dnešní návštěva byla v lecčems výjimečná. To, že jsme pili pivo ze spodu bečky, dobrá, bylo hnusný, jindy to není taková katastrofa, i když značka Staropramen je v poslední době opravdu spíše sračka. A to, že nás obluhoval nějaký studentík na praxi, dobrá, to šlo taktéž nějak překousnout, byť to bylo mnohdy nepříjemné a otravné se neustále připomínat, upozorňovat a přeskládávat prázdné nádobí. Ale jinak si myslím, že je tu vše v naprostém pořádku, ženskou obsluhou počínaje, příjemným prostředím a přítomností štamgastů zdaleka nekonče. Já návštěvu doporučuji, a pokud si navíc dáte pikantule, tak určitě nebudete litovat. Za mně dlouhodobě hodnotím i více jak čtyřmi body.

3.00


Los prognózos

A toš lázeňský mjestys Pozlovice jest hojně nafštěvován celoročně a moc dalších restauraček sa v okolí nenacházá, toš to tu bude fungovať nafurt. Určitě pozitivem jest, že sa tu údajně dá jídlo objednať na dovoz, tagže človjek nemosí protrpjeť hnusný pivo, čímž sa dostávajó kvality určitě na vyšší level.

Pokud se zde nepokazí jídlo, přežije tato pizzerie nás všechny. Přece jen v okolí moc dalších kvalitních restaurací není, a díky rozvozu pizzy a jídel všeobecně po luhačovickém okolí je o další příjmy postaráno. A já to Bludičce přeju, jen ať vzkvétá, určitě budu jeden z těch, kteří tady ještě utratí nějakou tu korunu.