Na hřišti, Martinice


31.5.2015, sepsal Los


Hospůdka Na hřišti
769 90 Martinice

Facebook profil: Hospudkanahristi
Facebook skupina: Hospůdka na hřišti

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš tady bysem se asi nigdy nezastavíl, protože gdyž jezdím na kole, taxa snažím furt byť něgde v horách zalezlý a neštrádovať si to po hlavní silnici. Tuto hospu mi ofšem doporučíl jeden můj holešovský kamoš, kerý tu před nedávnem byl a byl z teho tak nadšenej, že mi dal tipa. Dobrá, říkám si, není nad dobrý tip, a taxem si bjehem pár dňí na kolo naplánovál trasu tak, abysem sjél do Přílep, pak mezi polama do Martinic a tam do týto knajpy na fotbalovým hřišti ...


Los pivos kvalitos

A toš jako skoro fšude okolo, tak aj tadyk místní výčepní trubky ovládl Zubr z nedalekýho Přerova. Zajímavější byla ofšem jeho cena, kerá činí neuvěřitelně málo, a to 22 káčé, což se už dnes enem tak nevidí, páč pod 25 už sa toto pivko moc nevidí. Joj, asi sem mjél žízeň či co, páč první pivko ve mně zahučalo jako nic a o druhým možu asi řéct to samé. Až třetí škopek sem si pořádně vychutnál co do chuti a ta byla prostě dokonalá. Ani teplý ani studený, pjena jakžtakž, chuť sladkohořká, žádný bublinky na skle ani v pivu, joj, tak to mjél kamoš recht, že tadyk se fuckedicky dobře osvjéžiť pivním mokem. Paráda.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš cosik tu majó, co sem tak viďél, tak klobásky vypadaly skvjele, šťavňatě a aji tak chutnaly. Kromje teho tu asi nic moc nemjeli, ale totok není restauračka, ale pivnica, toš co bych chťél že?

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš mladá paní v minisukni, kerá vypadala na prvňí pohled docela nedostupňe, ale hned na ten druhý se ukázalo, že je společenská, usmjevavá a ráda prohodí pár slov a rad. Já se moc do řeči nedávál, přece enem jsem nemjél žádný témata k řešení, ale u okolních stolů bylo slyšet konverzace na všelimožný oblasti, do kerých se zapojovala. Pivka nosila v pohodě, určitě má točení v malíčku, dajakým štamgastům pak přinésla aji štamprdle zadara, což je dneskaj v hospách viďet čím dál tím míň ...

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš hnedkaj na první pohled se mi na mysli objevilo přesné přirovnání - tohle je přece Okresní přebor! Fotbalový hřiště hnedkaj vedle, kóšček dál pak kolotoč a houpačky pro všudypřítomný děcka, uvnitř pak megaprostor s posezéním tak pro 40 lidí z fleku a venku pro dalších 40 - 50. Prostřédí nicméně působilo velmi příjemným dojmem, protože to tu bylo takový uzavřený, nigdo z okolí na nás nečumjél, ani z cesty ani z žádných baráků, prostě výborná zašívárna. Venku pod stříškó bylo útulno, z kvalitních repráků hrála klidně hudba a okolní šumjéní diskutujícího osazenstva dotvářela atmosféru na maximum. Šak prostřéďí možete skuknúť aji z fotek pod recenzú, keré pořídila kamoš a jeho žena.

4.75


Los klientelos

A toš totok se enem tak nevidí, páč tady tu bylo spústa místních štamgastů! Abysem moc nekecál, toš minimálně zetřé čtyřé týpci, keří tu jistě tráví dajaký ten čas, tu bylo a další přicházeli a odcházeli tak, jak šli z polí anebo z domu na jedno dvje. Pak samozřejmje tu bylo i několik rodinek s děckama, kerý našťéstí řvaly na cca 30 metrů vzdálených houpačkách, takže jejich ryk nebylo vlastně slyšet, což bylo příjemný a rozhodně lepší řešení než třebas na Vagóně v Lázňách, gde ti děcka řvú přímo do ucha. Zdejší fluktuace byla famózním organismem, takže i gdyž dajací štamgasti opustili prostory, toš jiní mezitím přišli a tak tu vlastně bylo furt koho pozorovat, poslouchat a človjek si tu pak vůbec nepřipadal osamjelý, opuštěný. Bravo!

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš tu máme adepta na hospodu roku, to vám teda řeknu. Škoda, že nebydlím poblíž, určitě bysem sa tu objevovál daleko daleko častěji. Skvjelý pivo, chutný klobásky, příjemná obsluha, klidné a uzavřené prostřédí a místní štamgasti, to je ten nejbombastičtější mix, kerý mně tak nadchnúl, že nemožu hodnotit jinak než hooodně vysoko!

4.50


Los prognózos

A toš nevim nevim, jak dlúho to tu funguje, ale co vim je, že bysem chťél, aby to tu fungovalo ešče hodně hodně dlúho!