Bufet Na koupališti, Rusava


dd.mm.2018, sepsal Los


Bufet Na koupališti
Rusava 248
768 41 Rusava

Tel.: 773 506 535
E-mail: rusavak@rusava.cz, koupaliste@rusava.cz
Web: www.rusava.cz

Recenze z předchozích let:
2016

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš jest tu konec letošního léta a tak bylo třeba vytáhnúť špeky ešče někam na kúpališče. Jelikóž sem letos ešče na Rusávje nebýl, toš rozhodnutí bylo jasný. A taky bylo jasný, že po mojí předloňský tvrdě kritické recenzi podrobím zdejším bufáč svojemu kritickýmu pohledu znova, páč sem byl zvjedavé, či si vzali moje slova kritiky k srdcu anebo nikoliv ...


Los pivos kvalitos

A toš pivo mysím Zubr, docela f pohodě. Nevím, či šlo o desítku nebo jedenáctku, ale v tom parnu to bylo docela jedno, protože na žízeň sú dobrý obje dvje voltáže. Točí tu buď do skla anebo do plastu, dle přání zákazníka; rozdíl jest v tym, že se sklem byste nemjeli jít na deku, ale vypiť pjekně na přilehlých lavkách; s plastem pak možete korzovať po celým areálu. Mně to docela chutnalo aji z kelímku, přece enem to ke kúpališču tak nějak pasuje víc než sklo. Nenašél sem nijaké zásadní vady, ani v chuti, ani v pachu, prostě solidní pivko na zahnání žízně.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš totok bylo stejný jako vždy, jídlo sa tu vydává z okénka poblíž bufáče. Oprotivá minulosti jest tu už enem jedno okénko, to druhý kúšček vlevo od převíkacích kabin bylo zavřítý, asi z důvodu úspor anebo nedostatku lidské obsluhy, nevim. F každým případku tu byly opjet fronty, na jídlo sa sice nečekalo bůhvíjak dlúho, ale stáli sme tam opření o zábradlí jak kreténi, na slunku, na pařáku. Chuť jídla byla sterilní, určitě sa to sněst dalo, to né že né, ale žádný labůžo podobně jako například na Duze v Luhačovicích tu prostě nenandete. Nicméně langoš, bramboráčky, párek v rohlíku zasytí, akorát sem vysledovál, že ne fšecky porce byly řádně tepelně upraveny, takže mnozí druhé deň moseli trpjeť minimálně průjmama.

2.00


Los obsluhos kvalitos

A toš oproti minulým letům opjet nové brigádnice a bylo to opjet znát, že kvalita obsluhy i "kuchařek" je mizerná. Holt provozovatél mosí šetřiť gde sa dá, a toš si tu naveze pár mladých defčic, kerý majó zkušenosti maksimálně z pomoci doma, ale o gastonómiji jako takový nemajó ani páru. Dífčina ve výčepu byla aspoň pohotová a milá, tagže gdyž došlo pivko, kerý neumjela přeraziť, toš aspoň narychlo nahnala mužské pomocníky pro vyřešení této situace. Mezotím stačila aji obslúžit ty, keří chtěl nealko a jiný laskominy. Děfčata ve vyvařovacím okýnku pak patlala občerstvéní pátý přes devátý, slabým hláskem pak vykřikovala názvy pokrmů, aby se pak něgdo pohnul a vzal si to. A mockrát sa stalo, že ten co přišél pozdějc, tak si jídlo vzal dříf, a pak z teho byly enem zlosti; chtělo by to holčiny popřemýšlat o jiným systému. No amatéřina kam enem oko dohlídne.

2.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš u bufáču jest pořád rozházených laviček, několik jich je pod slunečníkem, ale celá další řada ne-e, takže aji u pivka sa človjek peče na slunku jak blbé. Ale účel posezéní splňuje na stopro, tagže tu snáď nemám vjetší výhrady. Na svoje si přindú aji kuřáci, keří tu majó aji rozházený dajaký popelníky. Bufáč uvnitřka je enem pro příjem pitiva a sladkostí, žádný posezení tam není. Další posezení jest pak možný vzadu za bufáčem, gde sú místa pro sportovní aktivity, gde je i relativně vjetší klid.

3.50


Los klientelos

A toš tajak fšude inde, děcka, rodiče s děckama, rodiče bez děcek, kerý sú v bazénu a tak pořád dokola. A gdyž už tu nejsú rodiče, toš sa tu objeví tábor děcek a to je pak mazec. V bufáču sa potkajó fšeci naráz, něgdo na pivko, něgdo na zmrzku, jinačí pak na sladkosti, no a pak fšeci společně přendú k okénku na langoše apod. Já tu naščéstí potkal najednúc Matsa a Candáta, tagže dnešní klientelu mosím zhodnotiť řádně hodnotně.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Toto kúpališče má svoje čaro, jest uzavřený ze fšech stran, z jedný svahem, z dalších pak vzrostlýma stromama a vysokým plotem, tagže tu majó náfštěvníci pocit bezpéčí a klidu, byť tu fšude vřískajó děcka. Oproti kúpališču v Luhačovicách tu jest jídlo velmi slabé, ale abysem pravdu řékl, na letní občerstvéní je místní nabídka vlastně dostačující, stejnak si spústa lidí bere jídlo z domu. Na pivko se sem zajít dá, teda pokáď zaplatíte vstupný do areálu, protože jest chutný. Jídlo nedoporučuju. Obsluhující brigádnice sú neznalé a nezkušené, tagže sa to chce obrniť trpjelivosťú. No ale pokáď tu potkáte známý, toš sa tu dá dobře poseděť, místa dost. Já sa tu určitě opjet příští rok ukážu, v tym nevidím žádné problém.

3.25


Los prognózos

A toš kúpališče patří pod obec, a ta sa postará, aby to tu fachčilo. Bufáč jako takový tu musí v rámci služeb fungovať taky, tagže to strach nemám, enem by to chtělo lepší personál, a pak sa kvality určitě zvýšijó nesrovnatelně.