Na třináctce, Henčlov


19.8.2018, sepsal Čiva


Hospoda Na třináctce
Zakladatelů 13/22
750 02 Přerov VIII - Henčlov

Recenze z předchozích let:
2016

Mapa


Úvodní slovo

A tož nechodím sem už tak často, jelikož mi to nedovoluje poloha současného bydliště, několik set kilometrů vzdáleného. Nicméně přece jen tu a tam zjišťuju, jak jdou vedoucímu kšefty, a občas je zajdu i osobně podpořit.


Kvalita piva

Zdejší Zubr Gold je stále v dobré kondici, přičemž jeho velkou výhodou je cena jen lehce nad dvacet peněz, takže když vás přepadne fakt velká žízeň, není třeba se bát průvanu v peněžence.

3.75


Kvalita jídla

Tady se budou muset okolojedoucí cyklisté spokojit s utopencem nebo klobáskou, což ale vzhledem k tomu, že v druhé zdejší hospodě se (také) nevaří, nepovažuji za nějaké mínus.

x.xx


Kvalita obsluhy

Je léto, čili raději sedávám na zahrádce. Ta je sice, jak avizuje cedule na dveřích, bez obsluhy, což ale neplatí tak úplně – funguje zde totiž systém donášky piva na okenní parapet, z kterého si pak pivka dopravíte na svůj venkovní stůl a ušetříte tak sobě i výčepákovi spoustu zbytečných kroků. Obzvlášť roztomile pak působí to, když se z onoho okna místo nově přinesených piv ozve hláška: „Tak dneska končíme, jo?“

4.00


Kvalita prostředí

Z hlediska prostředí se nezměnilo snad nic, což ale zase vůbec nevadí, jelikož ještě před pár lety to tu bylo (skoro) vše nové. Nedávno proběhla dokonce částečná výměna laviček na zahrádce, což by mělo jen posílit důvěru návštěvníka ve zdejší nábytek.

4.00


Klientela

Řekl bych, že na hospodu těžkou rukou dopadl protikuřácký zákon, jehož plošné zavedení se v celé své absurdnosti ukazuje právě zde, v klasické venkovské čtyřkové knajpě. Přes léto je zde nicméně dosti živo, ať už díky projíždějícím cyklistům nebo zdejším pivním postavičkám i se svými rozvětvenými rodinami.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jak vidno, hodnocení dopadlo úplně stejně jako před dvěma lety. Největší devízou podniku je jistě dobrý Zubr za nižší peníz, strategická poloha krčmy uprostřed dědiny a fajn zahrádka.

3.88


Prognóza

Doufám, že místní nenechají hospu padnout a za dva roky ještě bude co hodnotit, nicméně slíbit to ze své pozice čtenáři nemohu.