Hostinec Na Trojáku, Troják/Rajnochovice


21.6.2020, sepsal Los


Hostinec Na Trojáku
756 22 Hošťálková č. 217
Tel.: 573 391 090
Mobil: 603 147 342
E-mail: info@natrojaku.cz
Web: www.natrojaku.cz

Recenze z předchozích let:
2020-1, 2019, 2015, 2014, 2013, 2009-2, 2009-1

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš tutok hospodu letos už jednúc zhodnotil Rotkader, kerej ju ještě před Covidem posílal do horúcích pekel, ať už sa to týkalo hnuspiva, tak špinavýho prostřédí, či neschopný obsluhy. Já sem sa tu vydál aji s paní Losovou tuto Rotkaderovu kritiku trochu zmírniť, přece enem tato hospoda na Trojáku u cesty je moja srdcovka, podobně jako na Tesáku, a proto sem sa chtěl co nejdříve po znovuotevřítí sám na vlastní oči přesvjedčiť, jak si na tym po Covidu stojí, jestli mjel nebo nemjel Rotkader pravdu, a jestli mám teda jeho slova potvrdiť či vyvrátiť.

Hned po vystúpení z motorového vozidla na Trojáku v jednu kvjetnovú sobotu sme zůstali docela překvapení, že je hospoda prázdná. Aspoň přes okna sme viděli fšehofšudy dva lidi, sedící u jednoho stolu, a to bylo fše. Ziščení to asmozřejmje bylo příjemný, protože sme sa nechtěli prodírat desítkama turistů, a dúfať, že na nás něgde v zákoutí čeká pár míst k sezení. Asi lidi ešče ajó strach zajít si do hospody, ináč si to neumím vysvjetliť, protože počasí nebylo špatný, semtam sluníčko aj probleskovalo skrzevá mraky, a byť dneskaj docela fučalo, tak nijaká zima rozhodně nebylo. No, poďme teda dovnitř.


Los pivos kvalitos

A toš těšíl sem sa na Holbu jako malej, ale pan vrchní mje vyvedl z míry, gdyž oznámil, že tato značka sa tu dneskaj nevyskytuje. Byl sem tak rozhozené, že sem sa zapomňél opta%t, či je to enem dnešní dočasný stav, anebo ešlivá tu točneí Holby bylo ukončeno jednúc provždy, to fakt nevím dofčil. No nevadí, další nabídnutó značkó je teda Radegast stupňovitosti 10, a to jsem už málem padal do mdlob, že si rozhasím hnedkaj ráno žaludek tímto europivem. Naščestí pak pan vrchní nemjele špitnul, že ešče tu majó specijál v podobje značky Šibal, voltáže 11, z nedalekýho minipivovaru z Velkých Karlovic. Jaj doprčic, toto sem ešče nigdy v hubje nemjél, toš okamžitě sem s tím! Na stole mi přistál polotmavý kousek, sice v radegastovým krýglu, ale budiž. Pjena byla úžasně bílá a výrazně kontrastovala s tmavú tekutinú pod ní. Abysem to moc nezdržovál, pivo nebylo nic moc. Mje sice chutnalo o něco víc, než paní Losové, kerá sa škňůřila od prvního do posleního loku, ale žádná výhra to taky není. Buď bylo příliš sladký anebo příliš hořký, prostě to dofčil neumím nijak přesněji definovať, co mi na něm vadilo, ale moc sem si nepošmákl. Ale aj tak sem loupnul hned tři, a to poslední už mi docela aj jelo, přece enem volty již začaly v krvi působiť a moje smysly tak začaly uvadať, tagže sa prvotní pachutě jaxi ztrácely. Jinak teplota byla skvjelá, vzhled taktéž, vůně čistě pivní, ale ... Nicméně jaxme tak koukali na okolní stoly, tak si tuto netradiční značku nenechali ujít skoro fšeci ostatní hosté, tagže na slabú výčepnosť si tu asi stěžovať nemožú.

3.25


Los jídlos kvalitos

A toš Covid asi zaúřadoval na nabídce jídel, protože z původního menu zbyl opravdu jen zlomek před rokem nabízených pokrmú. Konkrétně si myslím, že sa bavíme o celkem šesti sedmi jídlech, doplněných dvjema typy polvek, z nichž jedna už stejně nebyla. A v nabídce už nemajó ani obloženú topinku, kerá zdejší kuchyni obohacovala po desítky let; to bylo zklamání na entou. Taxme aspoň teda vyzkúšali jedinú polívku, kyselicu, na kterou sme se aj tak těšili, tagže v tomto ohledu sme vlastně mjeli ščestí, že ostatní vyjedli ten druhej typ, kterým byl tuším hovjezí vývar. Polívka byla super, donesená aj s krajícem chleba položeným přes okraje misky, tagže na zasycení to bylo dostatečné. Další pokrmy sme dnes nezkúšali, nc pořádnýho sme si prostě nemohli nějak vybrať, a navíc sa nám v baťohu zahřívaly špekáčky, kerý sme mjeli v úmyslu opíct v nedalekým pionýrským táboře Ondráš pod sjezdovkú.

3.00


Los obsluhos kvalitos

A toš začínám mjeť podezřéní, že provozovatelé Trojáka čtou asi naše stránky, protože od poslední Rotkaderovy kritiky tehdy obsluhující paní se tady obsluha prostě zmjenila. Už tu ta paní není (ale opjet nésu schopné říct, či jen dočasně, nebo nafurt, podobně jako výše u absence Holby), ale vyskytuje sa tu muž, stářím tak čtyřicet padesát, štíhlé až subtilní postavy, a s poďobaným obličejem buď od akné anebo od jiné kožní choroby. Naščéstí sa u něj neobjevovál ona negativní vlastnost předchozí obsluhující paní, a sice zapomnětlivosť, tady bylo fše v pořádku, nosil, odnášal, přinášal vafčasu a dokonca sa u teho dokázal aj usmívať. Určitě to ale není pigl od narozéní, zas takové elegantní pohyby nemjél, ale tady nejste na přehlídce, tu sa mosí obsluha rychle otáčať kolem hladovéch turistú, takže na dajakú elegancu tu moc času ani prostoru není. Za mě příjemná zmjena, a pokáď by to býl Rotkader, toš by asi taky dal vyšší hodnocéní než posledně.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš nevim proč, ale ony holé stoly mi nepřipadaly zrovna jako dajaká zajímavá interiérová architektonická vychytávka. Oukej, ubrusy není potřeba, ale třeba podtácky? Jakmile nám přistály škopky na stole, tak krýgle nechávaly na holé stolní desce docela nepříjemné mokré skvrny, až sem sa zvednúl, a pro podtácky si dešel k výčepu. Na druhú stranu mi připadlo, že bez ubrusú to fšecko vypadalo takové čistější, svježejší. Ale v ostatních místnostech už bylo fše při starém, ubrusy byly řádně na stolech včetně slánek, podtácků i párátek. Tak nevím, jestli v hlavní místnosti jen z lenosti zapomněli stoly připraviť. Taky mi to divné rozmístění stolů připadá, že se tady zbytečně plýtvá místem; pokud by došlo ke zmjeně lejautu stolů, su přesvjedčené, že ještě takový tři čtyři stoly by si tady místo našly, atím pádem by sa zvedla aj kapacita tohoto hlavního prostoru. No nevím, co je za tím účelem, proč to tu majó tak divně rozmístěný, ale já tu nésu od toho to řešiť, od tehoto sú tu snáď jiní.

3.75


Los klientelos kvalitos

A toš mjeli sme asi ščéstí či co, protože enem co sme sa usádlili u volnýho stola na židličkách, toš sa dovnitř začali cpáť další turisti vrchem spodem, vůbec nechápu, odkáď sa tak najednou vynořili. Hospoda sa zaplnila do dvaceti minut úplně všude, dokonca lidi moseli seděť aj na chodbje v prosklenm teráriu smjerem k hajzlíkům, takže to tu správně hučelo. V malé místnosti s výčepem si sedla dajaká rozjařená partyja, která otáčala štamprdle jako na kolotoči, a bylo viděť, že se teho nebojí. A byť byli hluční, toš nebyli nijak otravní ani vulgární, prostě inteligentní lidi co si šli do hor vypiť. Zdrželi sa bohužel enem tak deset patnáct minut, otočili do sebe ze tři čtyři paňáky, a zase zmizeli. Nicméně jejich místa nezůstala dlúho prázdná, za chvílu sa tam usídlila nějaká rodinka s pubertálními dětmi, tagže fluktuace tu bývá opravdu neskutečná. Naše hodinka a něco pobytu zde byla taky za chvilku u konce, a tak jsme se zvedli k odchodu a uvolnili náš stůl dalším příchozím, a vjeřím temu, že do pjeti minut byl obsazené. A to dobře, těší mě skutečnosť, že tato horská chata nemá o klientelu nouzi.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Myslím si, že Rotkader měl posledně smůlu, kdy se sešlo několik negativních okolností v jeden den, a zrovna v ten, gdy tu Rotkader hodoval. Já si z dnešní náfštěvy odnáším pocity daleko pozitivnější, a su rád, že touto svojou recenzou možu napraviť veřejný povjedomí o tomto hostinci. Na jídlo je sice výbjer slabý, ale pro turisty dostatečný, a jídlo je možné zapít buďto eruropivním Radkem, anebo nijak výjimečným polotmavým speciálem Šibal. Ale prostředí, obsluha i klientela sú tady již v naprostým pořádku, a to je hodně důležitý zjiščení, tagže gdo doposud s náfštěvú váhal, toš ať nazuje turistický polobotky a klidně sem vyrazí.

3.75


Los prognózos

A toš tady to majiteli padnúť nenechajú, přece enem tato putyka je súčasťou celýho rekreačního areála Na Trojáku, gde patří dále hotel, a pak taky sportovní aktivity s bowlingem pod hostincem v čele. Těším sa na další náfštěvu, jak nyní, tak třeba klidně za deset dvacet let.