Penzion Pod Kyčerou, Tesák


18.6.2023, sepsal Los


Penzion Pod Kyčerou
Tesák 300
768 71 Rajnochovice - Tesák
Mobil: 776 938 660
E-mail: info@action-centros.cz
Web: www.podkycerou.cz

Recenze z předchozích let:
2021

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš si mysím, že konečně dozrál po skoro dvúch rokoch napsať kontrolní recenzu aji na tento, možu řéct že dnes už skoro štamgastký, podnik na Tesáku. Přesně před dvjema rokama sme sa tu objevili poprvý, v rámci 20. výročí vzniku našeho webu, a od tý doby sme tu zabrúsili mnohokrát, mnohokrát popili, dokonca aj na noc pobyli, v restauračce sa napojili, a tak v průbjehu oněch let sme nasáli dostatek vjemů, pojmů aj dojmů na to, aby vznikla nová, aktuální, byť zcela subjektivní, recenza. Nebudu tu popisovať jednu konkrétní náfštěvu, o tym to dneskaj nebude, ale budu sa snažiť popsať atmošku a zdéjší služby tajak si mysím, že by to mohli cítiť aj ostatní hosti. PS: taková perlička na závjer úvodu - hnedkaj další týden po vyjití týto recenze sa tam chystáme na celé vékend, toš snáď nedostaneme mokrú hadrú po čuni hnedkaj ve dveřách ... :-)


Los pivos kvalitos

A toš výbjér zcela netradiční co sa hostýnskýho okolí týká, a sice jedenáctka Krušovice, dokonca v tom novým podání Bohém, a dvanáctka Zlatý Bažant. No řeknite mi vot-d-fak, gde inde takovýto pivka na čepu v okolí dostanete? A právje o to je to koštování tu zajímavjéjší; jasně, Zubr mejd-in-Přerov je pro mňa jasná jednička, ale potym co sem zkusíl Krušky Bohéma z plechovky, toš sem sa začál těšívať aj tu na čepovanú verziju. A nezklamala, chuť hořká, Radegast by mohl tento hořký-život-bohudík snáď aj záviděť, ale zaséj to není pivo trpký. Aspoň už vím, jak chutná žatecký chmel, ten tam je cítiť fajně, a gdyž k temu přidáte značkový krýgle, dojem je maksimální. Gdo pak rači holduje "prémiovýmu světlýmu ležáku, který vyniká vyváženou plnou chutí, výrazným chmelovým aromatem a příjemně doznívající hořkostí se středně plnou chutí s vyváženým řízem", toš ten može jít do plnotučnýho Bažantíka. Aj ten sem nejednúc okusíl, a mosém řéct, že obje pivka sú výtečný, a záležeží enem "na vkusu každýho soudruha", do kterýho sa zakúsne. A cena? Žádnú vysokohorskú přirážku nečekejte, naopak, zdá sa mi, že to tu prodávajú za nízkohorskú slevu či co. Jo, na pivo sem jo.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš jak to řéct? Výbjér je fakt široké, a i gdyž si pré hosti stěžujó, že tu není co vybrať, toš je potřeba vjeci uvést na pravú míru. Tu dostanete na výbjér z dobrých 30 plnohodnotných jídél, doplněných aj dajakýma doplňujícíma pokrmama. Ešlivá totok někemu nestačí, toš je to podle mně debil, kerý chce hledat a najít jakúkoliv chybu. A to sa mu určitě podaří, protože rozhodně tu néni žádný hauté-cousine, na to zapomeňte, prostě normální porce normálního žrádla, kerý zasytí, a za kerý sa není ani co styděť ani co omlúvať. A pokáď nigdo nechce nic vařenýho, toš je tu pak možnosť iks rozpékaných pizz. Tagže za mě je to tady v ouklendu.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš dříf sa to tu docela střídalo jak ponožky, ale v letošním roku sa to konečně dajak usádlilo, a víceméně sa tu střídajó (kromje časté asistence majitela pana Petra) dvje ženštiny středně vjekýho charakteru. Díky temu už sa aj obsluha dostatečně vycvičila k solidní roznášce, donášce aj odnášce, tagže host fakt nijak nečeká, ba co víc, aj sa mu cpú pod nos furt další a další laskominy. Navíc je to příjemný sa sem vrátiť a vidět známý tváře, a ne furt někemu novýmu něco vysvjetlovať.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš asi tak, aj gdyž ste na jednom z horských vrcholů, toš žádnú horskú turistickú nálevňu tu nečekejte. Zdéjší prostřédí je spíše v souladu s celkovým pojetím budovy jakožto penzijóna, takže vnitřní vybavéní je temu tak nějak uspúsobený. Dřevjený stoly a židličky uvnitř sú pohodlný, sú tu aj dvje dlúhý lavice a dlúhý stoly pod oknama pro vjetší skupinku lidí, takže sa tu posadí jakákoliv grupa. Skvjelá je letošní novinka v podobje venkovní zimní zahrádky, gde sa celoročně dá sedět vlastně tak nějak venku, ale furt ste skrytí před nečasem pod střechú a ochráněni plastovýma průhlednýma fólijama. No a gdo chce fakt seděť venku, toš je možno u několika lavic pod slunečníkama. Dokonca je tu aj venkovní gril, kerý ale spíš slúží enem na občasně pořádaný akce ve stylu grilování ryb atak, no ale ohniště je veřejně dostupný a to je faň.

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš za mě sa tu stavují spíš pješkoturisti a ne cyklisti. Důvod asi bude absence jakýchkoliv stojanů, tagže gdyby tu býl dostatek venku něgde poblíž venkovního sezení pod slunečníkama, mysím, že by sa tu nahrnuli taky a určitě by zdéjší atmosféru podpořili. Celkovje je to tu nafštěvovaný tak nějak dajak na houpačce, nekerý dny skoro ful-haus, nekerý dny mrtvo jak na hřbitovje. Nicméně v lítě to tu pofičí, penzijón je prej obsazen permanentně, tagže místní ubytovaní určitě budú tvořiť skvjelú atmošku. A na to sa těším každý rok, jak to tu bude žiť, a my tu zapadneme jak jehla do kupky sena.

3.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Gde jinde sa v Hostýnkách možete ubytovať byť enem na jednu noc, nezávisle na tym, či je víkend nebo všední deň? Moc možností néni, ale tady jo. A navíc pro vás aj otevřú hospodu, nabídnó druhé deň snídaňu a celkovje vás opečují jako gdybyste byli vlastní. K temu si dáte hodně netradiční pivka, vybrať na žrádlo si možete z desítek možností a prostředí kam sednete si vyberete sami, venku, v zimní zahrádce anebo uvnitřka, to se taky počítá. Za mně skvjelé místo pro spočnutí a nabrátí nových sil.

4.25


Los prognózos

A toš jak bylo řečeno v televizní reportáži v hlavních zprávách Události na ČT1 (v kopii pak na ČT24 zde: fb.watch/kPV4HmFVl8), tento penzijón si žije svojim vlastním životem, svojim vlastním svjetem, svojim vlastní způsobem. Podle mě je faň, že sa zamjeřuje spíš na pobyty fšeho druhu, než enem na gastro, páč to by ho zabilo, aj gdyby byl na celým vrcholu Tesák sám; přes týden totiž do hor nepáchne ani noha, a víkendový nápor prostě tento provoz nemože ze zásady utáhnout. Tagže já osobně přeju tomuto místu, ať enem vzkvétá, ať vítá zájezdy, školní výlety, srazy, cyklo-pěšo-taneční turnusy a jakákoliv setkání, páč gdyž sa človjek snaží a vydře si to, tak budiž mu pak úspjech přán, a nikoliv zatracován a pomlouván. Howgh!