Restaurace Retro, Holešov


22.3.2015, sepsal Los


Restaurace Retro
Palackého 508/32
769 01 Holešov

Tel.: 737 112 991
E-mail: info@retroholesov.cz
Web: www.retroholesov.cz
Facebook

Recenze z předchozích let:
2014, 2005

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš přijél kamarád z dalekého Gottwaldova, a toš sem mu chcél ukázať dajaké místní bystřické putyky. Ale poněvádš nemjél toliko času, toš sme sa dohodli, že sa potkáme napoli cesty, a to v nedalekým Holešovje. A toš sme sa potkali na tamním vlakovým nádru, gde sme zrecenzovali hospod hnedkaj několík, a jednó z nich bylo i místní Retro, kerý bylo po vjetšinu loňskýho roka zavřetý, a toš nám nedalo, abysme ho vyzkúšali, dokáď otevřeno jest (a jak se k dnešnímu dni ukázalo, tak dobře jste kluci udělali, protože už je opět zavřeno - pozn. red.)


Los pivos kvalitos

A toš potem, co nám servírka odříkala místní nabídku, sem málem usnul nudou. Desítkový Radek, Gambáč jedenáct a Plzeň dvanáct. A toš tadyk nikeho na pivko nevytáhnou, takovou nudnou kombináciju by nevymyslel ani debžo z kvíkvé pod bodem mraza. No jo, je vidět síla velkopivovarů, jaxi hospodské zavazují, a toš si mysím, že současný nájemce moc na výbjer nemjél, protože pokáď ano, toš by nevybral tuto nudnou trojkombinaci. Ale dost, poďme na pivo. Vybral sem si zlatý střed, a sice Gambáč jedenáct. Na stole mi přistálo něco jako šnytek a toš sem si počkál, až pjena opadne a s hrůzou sem viďél, že piva je asi 1,5 centimetra pod čárkó! No tak to teda ne-e, milí provozovatelé, takto přindete na buben, páč i gdyž na pivu ušetříte, toš vám sem už daný host nigdy nedonde. A já nésu výnimka, po jednem piv sem sa zvednúl a valíl pryč. Jo, abysem nezapomňél, pivko samotný nebylo až tak špatný, docela hořký, teplota v pohodě. Taxem si tu půllitrovou třeninku docela vychutnál, ale díky míře nemíře nemožu dať hodnocéní vyšší.

2.50


Los jídlos kvalitos

A toš sem tadyk nic sněst nestihnúl, což si možete přečíst v hodnocéní piva, proč. Ale docela to byla škoda, protože to tu po celý hospje překrásně vonělo. Mosím řéct, že sliny sa mi zbíhaly v hubje už ode dvéří pár vteřin po příchodu a to sa mi nestalo po mnoho mnoho roků.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš kuchař občas vyšél z tý svý kuchyňky k barpultu, gde obsluhovala slečnapaní zhruba přes třicet. Úsmjev zapomněla asi doma a po naší objednávce dvou pivek bez jídla sme jí náladu asi moc nepozvedli. Nicméně podle teho, že u vedlejších stolů byly sklínky polo/plný, toš asi stíhala f pohodě.

3.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš úzká dlóhá nudla (fotky viz v loňský recenzi), nicméně útulná, teplá, s čistým vzduchem, dnes ovoňaným dajakýma stejkama, a čistá! Megabar, kolem kterýho procházíte dozadu ke stolům, je skvjelým místem pro posezení i postojéní u rychlých paňákových kolech a následná krátká cesta ke stolu je příjemnou procházkou. Jojo, tu je to fajne.

4.50


Los klientelos

A toš díky temu, že sa tu už nehulí, toš tu možú sedět aji děcka. A nejenom sedět, ale aji ležet, takže hned vedle nás bylo mimčo v kočárku zatímco si rodiče dávali něco tekutýho k snědku. Kromje teho seděl gdosik u baru mužského rodu a pak u vchodu na kožený sedačce dvje žensštiny u kafe řešily cosik předůležitýho, že ani odpovjeď na náš pozdrav sme nedostali. A to bylo asi fše, prostě od každýho troška.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš co ktemu řéct. Na jídlo bysem tu zašél, ale gde zaparkovať, gdyž podél hlavní cesty je to obsazený stovky metrů daleko. Na pivo bysem tu zašél, ale namísto půllitra bysem tu asi dostál čtyřdecovky. Zakuřit tu človjek nemože a postávať venku u hlavní štráse je divný, o to víc ve vjetru, dešti, sněhu. A toš mi teda řeknite, co bysem tu dělál? I gdyž je interijér příjemný a obsluha f pohodě, toš to zdaleka nedostahuje výšin uvedených negatív.

3.00


Los prognózos

A toš nevim nevim. Na jídlo v Holešovje pojedu tam, gde parknu svojeho benzínovýho ořa hnedka vedle, takže k Taclovi. Na pivo pudu tam, gde mi nebudou řvát děcka a gde si možeme dať aji tabákovú dýmku míra, takže na Kanadu. Tak proč Retro?