Restaurace Réva, Rakvice


30.8.2020, sepsal Los


Restaurace Réva Rakvice
Dolní 32
691 03 Rakvice

Tel.: 519 350 504, 730 156 926
E-mail: restaurace@revarakvice.cz
Web: www.restauracerevarakvice.cz
Facebook: @RestauraceRevaRakvice

Recenze z předchozích let:
2019

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš stejnak jako vloni, toš aji letos, sme sa vydali po tých velkopavlovických luzích a hájích na kola, abyste stejnak jako vloni absolvovali stejnú trasu, obohacenú o zastávky ve zdéjších pohostinstvách. Jaxem slibovál v loňský recenzi v prognźe, pokáď sa tu objévím, toš si určitě nenechám ujíť recenzi i tohotok podnika, protože vloni sa mi tu docela líbilo. Bohužél, řeknime si hnedkáj na úvod, gdeže ty loňský časy sú ...


Los pivos kvalitos

A toš Starobrno 11. gramáže sem vyhlížél už pjekných pár kiláčků před příjezdem, páč sem byl žíznivé jak bulhar, a páč sem si z loňska pamatovál, že tu tohle čepujú. Pivko bylo doneseno v dajakých nově vytvarovaných krýglech starobahňáckého typu, těžký sklo, pořádný ucho, tagže už enem ten pohledové vjem byl výtečný. A bohužel to bylo tak fšecko. Pivo nejen že nemjelo říz a chuť, ale mjelo spíš takú pachuť, jak bysem to nazvál, bylo jakésik zatuchlé, jo, to je to správné slovo. Loni sem tu třísknúl tři, dneskáj horko těžko jedno, a aj gdybysme sa rozseděli, toš bysem si druhé nedal. No začátek posezéní nic moc ...

2.50


Los jídlos kvalitos

A toš tu to ani vloni nebylo búhvíjaký, ale to co se nám letos objevilo na stolech, himbajs šůkvic, to byl gastro průsér. Kuřecí maso v BBQ omáčce nebylo nic jinýho než na pánvi spečený kus kuřecího masa ze stehna, politýho rajčatovým protlakem z konzervy; opečený zemáky to už moc nezachránily, jaxem viďél po jídle na talířkách, toš teho protlaka sa nigdo ani moc nedotkl, a aj maso asi nebylo zrovna čerstvý, protože aj to ostalo na taléřku, a to ho nabyla zaséj dajaká velká porce. No a my, co sme si z meníčka dali nambr dva, alias katův šleh, sme na tym ale nebyli o nic líp. Prostě dajaký maso nakrájený na kúsky a přelitý stejným rajčatovým protlatekm, tentokrát ale trocha zředěným vodú, aby to nevypadalo na taléřku stejně; suchá rýže naplácnutá na talíř už to jen korunovala a tak tady za ty blivajze vyhlašuju letošní hnus roku. Bod dávám za polívku, zelňačku, kerá byla výborná.

1.00


Los obsluhos kvalitos

A toš je jasný, že schopných volných lidí je na trhu práce jako šafránu, tagže si nemožeme dělat dajaké představy a tym, že tady budú létat missky nahoře bez. Ale co to tady vzali za slečnu, to byl už vrchol. Nejenže hočina vypadala, jako by sa jí vrátilo pubertální akné po celým obličeji, ale i v rámci oblečení by mjela mít dajakú soudnost; její tlustá neforemná postava byla narvaná do těšných legín, zpod kterých sa rýsovaly megatrenky nebo co to bylo, a špinavé (původně asi černé) plandané tričko její neforemnost jen násobilo. No a gdyž otevřela pusu, tak to byl průsér na entou - neumjela mluviť! Koktala, hltala slova, zarážela se uprostřed vět, natahovala slova, prostě než z ní vypadla odpověď typu, že to přinese, toš to potila tak třicet sekund. A nakonec ještě nedonesla ani požadovaný džbán s vodú, teda jo, asi po desátém upozorňéní pak jo. No tvl, nevim, jestli tu tahajú lidi z nějakého ústavu pro choromyslné, ináč si tu hrúzu neumím vysvjetliť. Body dávám enem za to, že nakonec sme opravdu fšecko dostali a aj po nás nádobí odnésla.

1.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš dovnitřka sem enem nakuknúl, abysem udělál fotku pro čtenáře, ale ináč stejnak jako vloni sme seděli vzadu venku pod zastřešenú pergolů. Do kvality prostřédí teda moc teho kecať nemožu, mně sa venku docela líbilo, a i gdyž posezéní na kovových židlách nebylo zrovna ideál, toš na tu hoďku sa to vydržať dalo.

3.50


Los klientelos kvalitos

A toš narváno až k prasknutí. Důvod byl jednoduché, doba objeda, a tu nabízajó meníčka, tagže sa tu stahovala polovina dělňasú z polí a traktorú na objed; druhá půlka pak prý jezdí do další místní hospody; a víc pohostinství tu v Rakvicách prostě není, tagže je jasný, že o objedovou klientelu tu asi nouzu nemajó. I gdyž, ešče pár takových hnusů na taléřku jako dneska, a vjeřím temu, že aj tato stávající půlka sa začne stahovať do tý druhý hospody.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Návštěvu této restaurace nedoporučuju, ani co sa týká pitiva, a už vůbec ne jídla. Večerní sračku po těch blafech už enem zmíním, to už fakt nemám víc silu komentovať, a na pivu si tady prostě taky nepochutnáte. Jedinou výhodu teda vidím v tym, že sa tu možete zastaviť a ve stínku odpočnout; nicméně pokáď máte ešče síly jet dál, toš jeďte a stavte sa v Rakvicách jinde, anebo rači přejeďte do úplně jiný vesnice.

1.50


Los prognózos

A toš je mně úplně u prdele, jaxi na tym tady budú stáť za rok za dva za deset. Já enem dúfám, že pokáď to tu bude fakt tak dlúho fungovať, toš že vymjenijó kuchaře, aby sa aspoň lidi najedli. Já ale určitě příští rok nebudu zkoumať, jak to tu funguje, naše kroky určitě budeme smjeřovať do jiných pohostinských zařízení.