Aniččin dvůr, Přerov


22.4.2018, sepsal Myšák & Čiva


Hospůdka a polévkárna Aniččin dvůr
Čechova 3
750 00 Přerov

Tel.: 724 958 595
E-mail: hospudka@aniccindvur.cz
Web: www.aniccindvur.cz

Recenze z předchozích let:
2018-1

Mapa


Úvodní slovo

Ten podnik mi doporučila moje drahá sestra, když mě vezla kolem na nádraží. Krátce nato ho bratr Čiva recenzoval s velkou výhradou ke kompetenci personálu. Abych zjistil, kdo je blíž pravdě, a sám poznal další zánovní lokál v rodném městě, pozval jsem Čivu k společné inspekci. Po kratší konzumaci vznikl nápad sepsat dvojrecenzi.

Ano, klasická dvojrecenze jako za starých dobrých časů, to už tu dlouho nebylo, a tak když se Myšák ozval, že by rád zašel omrknout Aniččin dvůr, nebylo o čem déle přemýšlet – slovo dalo slovo a následně pivo dalo několik piv dalších.


Kvalita piva

Tekla Plzeň, tu jsme neokusili, a Zubr Grand za 28 Kč. Test na saponát mírně pozitivní, jinak v zásadě poživatelné. A nad tím jsme celou hodinu probírali ty nejlepší speciály z malých pivovarů, které známe. To je podobné, jako když někdo večeří chleba s paštikou a čte si k tomu román o nějaké nóbl hostině na královském dvoře.

3.00

V nabídce jsem vedl v patrnosti dvě jedenáctky, a sice plzeňskou za necelých 40 Kč a pak tu přerovskou, tentokrát v podobě Grand, což já raději než Gold, už jen kvůli tomu přidanému karamelu a o něco výraznějšímu chmelovému aroma. Pivko bylo tak akorát studené, mělo ucházející říz, šmakovalo.

3.75


Kvalita obsluhy

Dvě vlídné kelnerky ve věku matky a dcery. Chodily včas, ptaly se, nosily, a delší absenci měly pouze v situaci, kdy jsme chtěli platit. To hodnotím zvlášť pozitivně – host má dost času utéct bez placení.

4.00

Nás obsluhovala spíše ona dcera a vše bylo v pořádku, pivka nosila v přiměřených intervalech, což jsme jí jistě usnadnili tím, že jsme strategicky zasedli velmi blízko výčepu. Při závěrečném placení zlehka Myšákovi brnkala na nervovou strunu tím, že se na dlouho ztratila v kuchyni a nebyla tedy k dispozici. Nápad utéct bez placení jsme však přehodnotili – na to jsme asi byli ještě málo zgrandovaní.

3.75


Kvalita prostředí

Podnik sídlí v jednom z těch starých patrových domů, které se táhnou od centra až k nádraží a většinou mají v přízemí obchody. Uvnitř je ještě jako nový. Útulný interiér, pohodlné dřevěné sesle s polštáři, za vchodem výčep, za výčepem lokál a za lokálem konečně ten dvůr: průhled do zahrad, které se právě zelenají a krásně kvetou. Ač rodem Přerovan, vidím je poprvé: blok domů je schovává jako hradby. Ve výčepu velkoplošné okno do ulice a za ním čilý ruch lidí i aut kmitajících k nádraží či z nádraží.

5.00

Na rozdíl od minulé návštěvy jsem dnes s Myšákem zasedl poblíž vchodu/východu a zároveň poblíž výčepu, přičemž krom výhledu na práci servírek za barem se skýtal i velmi pěkný výhled na mohutná kamna uprostřed placu. Je zajímavé, že jsem měl dojem, jako bych byl (oproti minulé návštěvě) v úplně jiném podniku, z kteréhož omylu mě vyvedla až cesta na hajzly lemovaná liánami.

4.50


Kvalita klientely

Vedle u stolu nějaký komorní sjezd cca dvacet let po škole, naštěstí ne hlučný. V další místnosti ani nevím kdo. Takže hlavně dva členové naší poroty, tudíž plný počet bodů.

5.00

Za dva dlouholeté porotce by se jistě slušelo udělit plný počet bodů, nicméně mě osobně vedle sedící početná skupina svým hlučením lehce otravovala, což mírně snižuje zážitek z onoho odpoledne.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Měli jsme štěstí na obsluhu, pivo nám při vzpomínání na ochutnávkové bary šmakovalo, prostředí bylo nazdobené jarním sluníčkem, tak se nás Anička nemusí bát.

4.00

Zdejší Grand je na průmyslovou jedenáctku fajn polotmavé pivko, které obsluha donášela hbitě v prostředí malebném. To vše značí, že dobré dojmy z Aničky pokračují.

4.00


Prognóza

Lokál se těší dobré pověsti v Přerově i okolí, prospívá mu i strategická poloha pět minut pomalé chůze od nádraží. Má ještě život před sebou.