U bílého koně, Rusava (Vlčková)


7.1.2018, sepsal Los


Penzion U bílého koně
Rusava 52
768 45 Vlčková

Tel.: 573 392 098
Mobil: 777 135 146
E-mail: sobalova.irena@seznam.cz
Web: www.bilykun.cz
Facebook: Penzion U bílého koně

Recenze z předchozích let:
2017, 2015

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš moja dnešňí recenza je čistě subjektívní, ovlivněná nekolika pozitivníma náfštěvama v tymto podniku v průbjehu celýho roka 2017, až nakonec sem sa rozhodnúl sepsať svoje pojmy a dojmy do týhelnctýdle recenzije, kerú sem sesmolíl po náfštěvje na zdéjší akciji "Odjezd Mikuláša" v půlce prosince 2017. Kemu sa moje silně pozitivní hodnocéní nelúbí, toš protentokráť má smolu, ale nikemu přeca nebráníme sepsať jeho verziji recenze, aby sa celkový hodnocéní dostalo na objektivňí rovinu...


Los pivos kvalitos

A toš dneskáj byly na čepu hnedkáj dvje pivka, bježný Zubrácký Grand o síle 11, pak dajaký čertovský specyjál 14-kové voltáže a červené barvy od výrobca Lobkowitz. Napřed sem zakusíl tu spešl nabídku, ale že by mně to dajak specyjálně oslovilo, to ne-e, prostě kvalitní silněstupňový pivo, trochu sladší, ale lahodné, chuti. Klouzalo do krka bez problémů, ani náznak pachuti. Ale protože sme chtěli vydržeť čerství po celý večír, toš sme si to hnedkáj od druhýho kúska nasmjerovali k našemu oblíbenýmu Grandoidnímu Zubrovi, keré opjet nezklamál, a my sme sa jeho jemně nahořklú chutí těšili po celé zbytek večera.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš dneskáj sa nevařílo uvnitřka, ale venku pjekně na grilu. V nabídce byly enem dvje hlavní jídlo, a to megadlúhý klobásky a krkovica. Zkusili sme obojí. Krkovička sa enem rozpadala, ani kúsať sme moc nemoseli, a snáď půl metra dlúhý cigára sa nám pomály nevešly ani na stůl. Mně víc chutnaly cigára, ostatním spíšéj krkovička, toš sme to mjeli skvjele rozdělený.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš tadyk není co přemýšlat - plný počet! Majitelé sa snažijó, seč možó, což sa odrážá aji ve spústě událostí, kerý zde pořádajú. Kromje teho sa fšeho aktívňě účastníjá, ať už ve formje převlekú, tak ve formje přípravy jídla, roznášky, klábosení s hostama apod. Na výpomoc jim kromje cérky ešče dorazíl staré známé Jura, keré sa tu vyskytovál už na našem křtu Zpravodaja v roce 2015, pak zmizél, aby sa znova objévíl. Gdyž už kvůlivá ničemu inýmu, toš kvůlivá obsluze sa tu vyskytnu v budúcnosti tak často, jak enem to bude možný.

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš správňácky spartánský vybavení, a to jak "spodní" zimní zahrady, tak "horní" místnosti s výčepem. Dole železodřevjený lavice, kamna Petry, stolní fotbálek, nahoře dřevjenodřevjený stoly a židle, výčep, kulečník, hajzlíky. Napřed sme seděli dole, ale pak nám tam začala byť trochu kosa při pití těch studenéch piv, a rači sme sa přesunuli nahoru, gde sme obsadili fšecky štyry barový židličky u výčepu, abysme to mjeli hned u huby. Venku přes léto jest možno posedět na lavkách hned vedle zimní zahrady, rozdělat oheň, pro děcka sú tam houpačky a možnost projížděk na koni, a pro ty, keří chtějí zústať, tak sú tu jak chatky, tak sruby, a aji pokoje na přespání.

4.00


Los klientelos

A toš dneskáj tu bylo osazenstvo opravdu od 3 do 90 let. Jakmile pak děcka zmizela a začala ta pravá čertvoská noc, ukázalo sa, že fšeci účastníci sú naprosto normální lidi, společenští, bez předsudků a zábran. Jeden vytáh kytáru a toš sme si aj zapjeli, další pak v zimní zahradě púščál repromuziku, toš sme aji zaskákali, a nakoec sme sa sesedli u jedneho stola a kecalo sa až do půlnoci. V jiných mjesícách tu človjek potká kromje chatařů a pravidelných náfštěvníků hlavně tůristy, a tak to má byť.

4.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jaxem už psál, moje dojmy sú určitě velmi subjektivní, ale zase na svou obranu možu řéct, že dnešní recenza není výsledkem enem jedné jediné náfštěvy v jeden večír, ale ze zhruba tří čtyř náfštěv v posledních mjesícách, takže trocha objektivity tu je. Jedním slovem - doporučuju! Navíc potym, co sa zavřelo občerstvení U Kůlu, jest toto jasné kandydát na zastávku gdykoliv při cestě na Rusavu.

4.50


Los prognózos

A toš pokáď budú majitelé furt tak aktivní, určitě sem natáhnú stálú klientelu, kerá sa tu bude ráda vraceť. A ti, co sem přindú nečekaně, taxa určitě vracat budú taky. Já mezi ně rozhodně budu taky patřit.