U Jána, Pozlovice


16.4.2023, sepsal Los


„U Jána“ Restaurace Bowling Pizza
Pozlovice 67
763 26 Luhačovice

Tel.: 577 134 011
E-mail: bowling@faktpozlovice.cz
Web: bowling.faktpozlovice.cz
Facebook: Bowling-Pizzerie U Jána

Recenze z předchozích let:
2019

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš počasí sme dneska fakt nevychytali. Po asi dvúch týdněch už skoro jara, teplot na 10 stupňů a začínajícího řevu ptactva sme v sobotu vstali do totální zimy. Neenomže nasněžilo dobrých 30 čísel sněha, ale navíc začalo fučet jak na lesy. Takže jarní brigáda byla odložena a co s načatú sobotú? No projít sa něgde po okolních kopečcích, jak jinak. S ohledem na fujavicu sme si byli skoro jistí, že po cestě do Horní Lhoty, na Komonec, kolem hradu Starý Světlov až do Pozlovic nepotkáme ani živáčka, a nakonec sme mjeli pravdu. Kromě pješoidního výletu sme ešče přidali aj geocaching zábavu a po cestě sme vysbírali celých 10 krabiček. Konečná mjela byť v Pozlovicách U Krajčů, ale tam otvírali až v pjet a my sme tam stepovali před hospodú už dobře ve dvje odpoledne. Zasraní od blata a sněhu sme sa teda šli uložiť přes cestu k Jánovi, snáď nás z tama nevyženú bičem...


Los pivos kvalitos

A toš při prvních slovech odvjedi servírky, co že to točí za pivko, že prej desítkový Gambrinus, sa mi zvednul kybl a tak tak sem to udýchal. Naščestí hned další slova o točené Plzínce moje žaludeční ščávy uklidnila natolik, že pivo bylo objednáno a my se mohli začať rýpať v jídelním meny. Pivko bylo i přes kosu venku osvježující, asi bylo odtočíno od objeda, takže žádná pachuť myších ocáskú sa nekonala. Cenu si rači nepamatuju, ale kde není volby není ani možné jináč než toto pivo, Gambrinus bysem do huby nedal snáď ani gdyby mně ju otvírali heverem a snažili se jej do mně naliť silú. Díky onomu nevýbjeru piv nemožu dať lepčí hodnocéní.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš v jídelním meny by sa človjek ztratíl razdva, pár obsahuje dobrou stovku různých pokrmú. My sme sem ale přišli za účelem pozření pizzy, a taxa aj stalo. Jedna z levňéjších položek se šunkú vypadala opravdu chudě, kromje pár plátkú šunky podlitých červenú břečkú tam nic víc nebylo. Aj tak ale docela chutilo, né že né. Naopak nejdražší Bowling pizza na smetanovým základě stála za to, a mysím si, že by klidně mohla sútěžiť aj s vyhlášenýma pizzama z Osíčka či bývalého Angela v Bystřici p. H. Jo, a na webových stránkách týhle picérky je furt menu s cenama starýma více než 10 let, tak bacha, až sem pudete, tak ceny sú už něgde o třetinu vyšší...

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš holčina, protože byl lokál prázdné, tak přinášela fše zafčasu, v tym problém nebýl. Problém ale býl v odnášce nepotřebných taléřkú a sklenic, to se jaxi nekonalo až do našeho odchodu, tagže sme si f klidu mohli spočítať, co sme snědli a vypili, páč to vše leželo před nama na prázdných nádobích. A to, že odnesla prázdný štamprdle, aby do nich mohla naliť druhé a další kolo, to sa nepočítá. Terminál na placení taky nefungovál, toš ešče ščestí, že sme mjeli dajakú hotovosť, ináč nevim nevim, asi bysme to tu museli odpracovať nebo co...

2.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš toto néni žádná nalejvárna, žádná prachsprostá pivnica, totok je restauračka a to si uvjedomte. Naleštěný podlahy s blyštivýma kachličkama nás nenechávaly na pochybách, že po naší náfštěvje sa to tu bude moseť přejet dajakým mokrým hadrem. Stoly aj židle sú pevný, dřevjený, a pořád svježe vypadající. Rozložení stolú je taky dosť od sebe a ešče oddělený paravánama, případně dajakýma chaluhama, takgže súkromí je tu relativně dosť, aj gdyž tu bylo ticho jako v hrobje, tagže každý slovo sa moselo nýst až do kuchyně. Hajzlíky taky zářily čistotú, a tak není pochyb, že tady dneska fakt nepatříme. Ale s rodinkú sem klidně zajiť možeme, toto prostřédí rozhodně neurazí ... bohužel ani nenadchne.

3.50


Los klientelos kvalitos

A toš gdyž sme došli, toš u vedléjšího stolka seďél dajaký lázeňský švihák dobře přes šedesát s copánkem, jak asi balíl svoju dnešní objeť do postele. Po pár minutách ale dopili svoje kafíčko a dajakú sladkú sračku z nutrije a opustili lokál, tagže sme tu byli sami. Pak přišlo hafo lidí, ale na bowling, keré je jednak ve zcela oddělených prostorách, a jednak bez obsluhy, tagže občas z vedléjší místnosti něgdo dobjehl objednať a odnýst si to. Ináč nigde nigdo. Jo, pak dajaký manželský postarší pár na odpolední pivko. Večír to tu asi žije, tím sú Pozlovice známý, ale dnes není moc co hodnotiť, tak dávám aspoň lehký nadprůmjér.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

No nevim, mám takový rozporuplný pocity. Určitě ide o luksusňéjší podnik, gde sa človjek nemusí báť, že dostane špatný servis, o tom žádná. Mě sa tu docela líbilo, prostředí hezký, Plzeň chutná, stejně tak pizza, faň. Obsluhující dífčina sa snáď dá dokupy a časem bude i odnášať. A pokáď bysme tu zabrúsili večír, tak snáď bysme aj potkali lidi. Za mě příjemná restauračka, vhodňéjší spíš pro rodinné pobyty než pro pivní nájezdy, a votom to tady bylo je a bude.

3.50


Los prognózos

A toš rekreační městys Pozlovice po covidu opjet neskutečně turisticky narůstá a tak nemám žádný problém tomu tady vještiť vječnú budúcnosť. A to je dobře, takový typ podniku lidi potřebují.