Restaurace V podzámčí, Holešov


25.10.2015, sepsal Los


Restaurace V podzámčí
Masarykova 65
769 01 Holešov

Tel.: 571 892 209
E-mail: majir.sro@seznam.cz
Web: www.restauracevpodzamci.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš mám hlad jako vlk a zrovna su v Holešovje. Na Kanadu aji na Tacla sa mi nesce, páč tam už sem byl a moje recenzentské sklony sú prostě neodolatelný, toš nezbývá, než zavolat příteli na telefón a nechať si poradiť. Říká cosik o podzámecký reštyce; to, že je jedna pro snoby na zámku, to sem už slyšél, ale že by pod zámkem? Jafix, dyť já na ňu vlastně kukám i počas telefonátu! Jojo, nacházá sa přímo naproti místního kina, ale je v zástavbje tak nenápadná, že bysem ju hnedkaj přehlédnúl (a já ji fakt dosáď vždycky přehlédnúl, páč až fčil sem zistíl, že tu cosik takovýho je). Tak ja, dám na radu a idu na jídlo a na jedno tu ...


Los pivos kvalitos

A toš co byste v restauračce chtěli, jedna desítka a Plzeň, to je standard, kerý sa nacházá aji tu. Desítku majó Radegast a do teho já nendu, mám ho plný uši ešče z poslední náfštěvy na Trojáku, a toš gdyž už sem se tu přišél rozšópnóť, toš si dám tu jedenáctku Plzeň ležáka. Co k temu řéct, Plzínka opjet nezklamala, chutná, hutná, s pjenó až na okraj sklénky a bez bublinek. Nelze hodnotiť jináč než naprůmjerně, ale vzhledem k nudné nabídce pivisek nemožu dáť lepčí známku než dávám.

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš mám hlad, toš to sem noste po kyblech! Jídelák je fakt docela plné, žrádel na výbjer doaleluja, včetně hromady pizz a dokonca aji jakýchsi hamburgrů. Pizzu si vemu dom na večír, po pár piviskách mi vytráví, ale tu si dám neco specyjálního. Odhazuju lístek a idu sa mrknóť na tabulu, co jest pro dnešek křídó napsáno za minutky. A mám to, dávám si kuřecí maso s játry a půl ryže a půl hrancle. Čekám, čekám a nic. Žalódek by mně už třikrát zabíl, gdyby mohl, ale furt nic. Teprve za dajakých 30 minut sa vykodrcá číšnica a ... donésla příbor, super, bude sa jest! Ale ono zas nic. No abysem to zkrátíl, na žrádlo sem čekál dobrých 40 minút, a to pozór, v celý restauračce bylo takových max. 10 lidí (teda až do mýho odchoda, o tom dále). Jídlo bylo nicméně fantastický, možná to fakt bylo hladem, ale takhle sem si nepošmáknúl už hódně dlúho. Kamošovi díky za tip, ale napříště si tu jídlo objednám telefonicky už ve chvíli, gdy budu v práci pichať odchod a to može mjeť aj vlak zpožďéňí a furt to stihnu ... Za jídlo max, za čekání ovšem známku snižuju.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš mladá dífčina asi dneskaj nemjela deň. Dajak sa mračila a vůbec si ňa nefšímala, asi sem byl cítiť korunó; no jo no, šak idu z rachoty, co by chtěla. Po vypití Plzňe se sice optala, či si ešče dám, ale ohledně jídla žádný info. Tak furt chodila k vedlejším stolom a furt jaksi zamračená. Nevim, prej sa tu střídajó dvje a ta druhá je naopak prý usmjevavá až až, taxem mjél dneska prostě smolu.

2.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš jak to vypadá vevnitř, to vám fakt nepovim, to budu museť přijít v tyto chladné dny ešče jednóc, já mjél ščéstí na babí leto, že sem ešče mohl seďét venku. Pokáď idete do restauračky smjerem od kina, toš mosíte projít dlúhó chodbó, gde po projití dalších vrat sa dostanete na pjeknú, čistú a uzavřenú zahrádku, gde vás neotravujú ani auta, ani procházející lidi. Přístup od zámku je pak přes parking, kerý sa nachází v zatáčce naproti zámku. Mně sa líbilo, že oproti drtivé vjetšině zdejších putyk má tato zahrádka svoje soukromí, kerý naruší enem ti, co si tu fakticky idú sednóť, ináč tu nepáchne ani jedna cizí noha. Hajzlíky sú v podchodě, na restauračku nic moc extra čistý, to Na špici majó luxus oproti tomutok a pokáď bude potřeba seďét z dúvodu venkovní kosy uvnitřka, toš už nevim nevim a budu sa rozmýšlať, páč je tam docela puch od teho vyvařování, a to aji docela byly dvéře otevřený, toš nevim, jak to tu može smrďét v zimje...

3.00


Los klientelos

A toš matka s dcerú a vnučkú u jednyho stola (obje si daly asi tři pivka než sem sa najedl, a to se ešče zdaleka nesbíraly k odchodu), důchodce sám samotinký, kerý sa přišél po důchodu rozšópnóť, čtyřčlenná rodinka na pozdním, asi slavnostní, objedě, a já. Takto gdyby to zůstalo do mého odchoda, toš by bylo hodnocéní vysoký, ale těsně předtím, než sem chťél zaplatiť a na zahrádce sem zůstál enem já s těma popíjejícíma babama, toš sa na kolech přiřítilo asi deset patnáct lidí, aji s děckama, hlučných, spocených, podle mně už popitých. Děcka buď unavený nebo totálně rozmazlený začaly lozit po místním vodopádu a dospjelí, kerý jich už určitě mjeli dosť, je nechali svýmu osudu a začali halasně diskutovat o tym, gdo si dá pivo a gdo taky jo. Mno, normálně by mně to nevadilo, šak lidi idú do hospody sa ožrať, ale po skoro hodině čekání na jídlo a koukání se na mračící sa servírku sem fakt nemjél náladu sa ešče otravovať s dacanama a toš sem rači rychle vypad, než bysem tam dakeho seřvál a pak býl přesiló seřván.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš to celkovje bylo takový divný. Plzeň nezklamala, ta sa dá piť furt, jídlo bylo famózní, ale než sa ho človjek dočká, toš umře hlady, venkovní prostředí krásný a uzavřený, uvnitř ale pořádně nasáknete pachem místní kuchyně, mračící sa číšnica moc nálady nedodala a dnešní cykloklientela to všecko ešče pohřbila. Ešče že už je tu podzim a kolaři už nebudú tak votravovať, ináč by sem se tu už rači neukázál. V zimje to tu testnu znova, abysem nebýl tak zaujatý, protože jídlo mi tu fakt chutnalo, řvoucí cyklisti tu už snáď nebudú a budu mít třeba štěstí na tu druhou, usměvavou, číšnicu.

3.25


Los prognózos

A toš restauraček je v Holešovje jako sraček, ale třeba sa tato udrží alespoň díky jídlu, kerý je fakt více než nadstandardní. Inačí důvod, proč by to tu mjelo fungovať nemám, páč sa dobře a v klidu najíte aj v nedalekým zámku, pak naproti kostela u černý kaple a o Taclu a Kanadě tu už řeč byla, takže asi tak.