Zaječský šenk, Zaječí


6.9.2020, sepsal Los


Hospoda Zaječský šenk
Zahradní 413
691 05 Zaječí

Tel.: 777 648 504
E-mail: milan.barvik@email.cz
Web: www.zajecskysenk.cz

Recenze z předchozích let:
2019

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš tady sme sa vloni vlomili víceméně nečekaně a neočekávaně, mjeli sme holt ščestí v tym, že sa tu prostě majitelé zrovna nacházali, a byť bylo ešče před oficiální otevíračkú, toš nás pustili dovnitřka a aj nás obslúžili. Proto letos sme to nechtěli podceniť, a už dopředu sme si volali, ešlivá by bylo možno opjet v dopoledních hodinách ve fšední deň napojiť bandu elektrocyklistů. Tagže dneskaj sme očekáváni naopak byli a tak možu po víc jak roce přinýst další hodnocení této novje vzniklé knajpy.


Los pivos kvalitos

A toš já už sem vjeďél z loňska, že sa tu čepuje Černá Hora. Toto pivko sa v mojem okolí nigde nečepuje, a toš je pro mně osobně docela raritou jej pít. I ostatní spolukolaře sem nakazíl, aby sa těšili na tento pivní mok. Na voltáž sem se zapomjél zeptať, to je fakt, ale podle chuti nechuti bysem tipovál, že nám byla natočená desítka. Prostě bylo to pivko vodovjéjší než sem čekál a než sem sa těšíl, klasické europivo, kerý neurazí ale ani nenadchne. Lúpnuli sme jich několik, přece enem to byla dneskaj naša první pivní zastávka, ale jak řikám, čekál sem výrazňéjší chuť a pivní hořký ocásek na patře; ani jedno sa nedostavilo.

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš jediný, co sme okoštovali, toš byly vinné dobroty ze sklépka, do kerýho sa človjek dostane dveřama vzadu v hospodě vedle dveří od hajzlíků. Na dokrméní sme dostali ochutnať ořechovku, a to bylo pro dnešek veškerý občerstvení, kerý sme si tu dopřáli. Na baru sa skvjela tabula s nabídkó rozmražených polotovarních pizz, ale vjeřím temu, že tady bježně pro hosty chystajó i obložený misy se sejrama, šunkou a pečivem; my sme si nic takového ale dopředu neobjednali, a tak kvalitu pokrmú hodnotiť prostě nemožu.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš pan Milan si se fšema příchozíma podal osobně ruku, aby nás přivítal ve svým pohostinství jaxa sluší a patří. Následně už létaly objednávky jak na bježícím pásu, a jen co fšecky popivulačnící hosty obslúžíl, toš už sa vyptávál, gdo jej bude následovať do podzemího sklípku na košt vína a další dobrot. Po celú dobu byl usmejvavej a ochotnej, furt nás popoháňál k vyšším a vyšším výkonům a donášál tekuté dobroty dle potřeb. Jako poděkování sme mu dajakú tržbu nechali, byť sme sa tu určitě nezdržali dýl jak hodinku, ale aj po tu dobu nám s panem Milanem bylo parádně.

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš oprotivá loňsku, gdy to tu teprve budovali a zvenku ešče nebyla tehdy fasáda, to letos hodně prokouklo a jak interijér, tak exterijér budovy sa pyšníl lableščenú novotú. Ale zasej v súladu s vinným krajem tu nevládne žádná moderna, ale pjekně barevně sladěno s okolím a interyjéru vládl kámen a dřevo. Nádherná vinařská hospůdka a sklépek v jednom, navíc s točeným pivkem, to je prostě žůžo. A ani vinní žíznivci nepřindó zkrátka - vzadu je vstup do podzemního sklepa, nečekaně velkýho, gde sa dá jak koštovať, tak poseděť. Bravo!

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš i gdyž sme hospodu de facto obsadili vlastně enem my, tak sa kolem dokola už v tuto ranní hodinu ochomejtalo docela dost cyklistů, takže vjeřím temu, že jakmile sme odjeli, tak jiná partyja obsadila naše místa. A pro návštěvníky z dalekých krajů je tento šenk vystavjen, nemyslím si, že by tady něgdy chlastali místňáci, i gdyž vlastně proč ne, ti co majó rádi pivko, tak toto je určitě jedna z velmi mála vhodných voleb v tomto vinném kraji.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Tajak sem sa na zdejší náfštěvu těšíl, taxa mi aj dostalo velmi příjemnýho a pohodlnýho posezéní, se solidním pivkem, příjemný prostřédím a ochotnú obsluhú. V Zaječí je sklípků a restauraček jak najebe, ale pokáď sa chcete enem víceméně tekutě občerstvit, určitě je toto ta jedna z nejlepčích variant.

4.50


Los prognózos

A toš s ohledem na to, v jakú parádu to tadyk vyrostlo za poslední rok dva, taxi nemyslím, že by to tu mjelo dajak paběrkovať. Navíc sem přesvjedčené, že majitel si vydělává výrobou a prodejem vína, a totok má spíš pro zábavu, případně na další přivýdělky v dobách, gdy sa víno nesklízá a nevyrábí. Tento šenk bude enem vzkvétať a já tomu tady pozitivní budoucnosť enem přeju.