Lesní bar, Lipová - lázně


22.10.2017, sepsal Beer Belly


Lesní bar
Zuzana Pavlíčková
Lipová - lázně
790 63 Horní Lipová

Tel.: 739 473 457
E-mail: barlesni@seznam.cz
Web: www.lesnibar.cz
FB: @barlesni

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Samozřejmě že návštěva putik, hospod a restaurací vč. jejich popisu a hodnocení točeného piva je hlavní potravou webu pajzly.cz, ale proč se nepodívat i na trochu netradiční místo? Tím je Lesní bar v Lipové-Lázni v Jeseníkách. A proč netradiční? Není zde obsluha, není zde nikdo, kdo by vás zkasíroval, avšak všeho je tu (zpravidla) dostatek. Vše je na dobrovolnosti, co zkonzumuješ, to si (prosíme pěkně) zapla?ť.


Kvalita piva

Trošku oříšek pro hodnocení, protože čepované pivko tu nedostanete. Jelikož se jedná o samoobslužný bar, který kdysi zřídili lesáci pro "správné a poctivé lidi", je k dostání pouze pivko v plechu či ve skle. Lesní bar vznikl u pramene, který kaskádovitě stéká do kádí, kde se pivka chladí. Kdo byl někdy táborníkem či čundrákem, ocení tuto romantiku. V nabídce Holba, klasika šerák, k tomu pro odvážné nealkoholiky brusinka&máta, ale mě nejvíce oslovilo nízko alkoholické pivko s horskými bylinami. Chmelový gurmán se ušklíbne, ale v horách jesenických (před očima pláně zarostlé bylinami a travou...) tohle polopivo u mě opravdu zabodovalo! A za 24 Kč plech, který si nemusíte zteplalý výšlapem táhnout v báglu, ale orosený vylovíte z káďe, nádhera...

3.75


Kvalita jídla

Buřta a klobásku si můžete koupit, teda pokud jste poctiví a ochotní zaplatit. Personál tu přece jen nějaký je, ale jsou to spíš jen provian?áci, kteří doplňují zásoby (a k jejich dobru je třeba doplnit, že se starají i o pořádek). Nějaké horalky taky, pak kremrole, což je mimochodem na původně pusté místo v lese luxus, ale to je tak vše a i tak prostě paráda! Kdo si nasbírá houby cestou (a letos sakra že hřiby rostou!), může u rozdělaného ohně zkusit flambing funghi :-)

3.75


Kvalita obsluhy

Bezobslužný bar, kde jste nadšeni, že jeho průkopnickou myšlenku všemožné pochybné existence nezašlapaly do země a stále se nějak drží nad vodou (díky rostoucímu turismu), si nezaslouží nic jiného, než plné hodnocení!

5.00


Kvalita prostředí

Další benefit, který zejména homo city workoholicus ocení. Nádherné lesy okolo, kopce, trocha borůvek, plno hřibů, čerstvý vzduch, na místě dřevěné posezení, příjemná atmosféra, a když vyjde počasí, tak prostě pohádka - opět plný počet.

5.00


Klientela

Všichni, kdo milují turistiku, chození po horách nebo jen krátké procházky, jelikož vzdálenost od parkplatzu u viaduktu není nikterak dramaticky vzdálena. Děti, důchodci, omladina, rodiny, čundráci... prostě všichni. Jistotou je, že zrovna zde na štamgasty nenarazíte. A?ť se ale jen pochvalně nerozepisuju, přívaly návštěvníků sebou nesou i stinnou stránku v podobě znečištění přírody a udusávání rostlinných porostů, ale naštěstí to tady není úplný Václavák a snad hned taky nebude.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Atmosféra na místě přátelská, až spontánní. Myšlenka "plať? za to, co si vezmeš nebo zkonzumuješ" je v dnešní době téměř nadlidská. Co si budeme namlouvat, kdo byl vychován v režimu "kdo nekrade, okrádá rodinu", má problém sám se sebou na místě něco "neušetřit". A právě v tom je to kouzlo, Lesní bar je konfrontací našeho svědomí s naším životním stylem. A to je ta správná výzva!

4.50


Prognóza

Na místě se dočtete o souvislostech jedné mediální reportáže, která tuto aktivitu fakticky odsuzuje. Je potřeba pokoušet lidskou poctivost? Je to místo v přírodě nebo pokus o přírodu v moderním světě? Jestli chcete znát odpovědi, tak se seberte a vyražte na výlet do Jeseníků! Za mě tohle místo má kouzlo, a to i když chlemtám pivo z plechu!