U Pětníka, Praha 6 - Dejvice


17.12.2017, sepsal Beer Belly


U Pětníka
Lotyšská 8
160 00 Praha 6 - Dejvice

Tel.: 224 321 276
E-mail: info@drest.cz
Web: www.drest.cz/u-petnika
Facebook: @hospudkaupetnika

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Vítejte v pražské hospůdce v srdci Dejvic! Takhle hrdě se zde hlásí k místu, kde hospůdku, restauraci a bar můžete navštívit. Venkovní vzezření nevypadá, že by nabízelo nevšední zážitek, ale pokud vkročíte dovnitř, garantuju příjemné překvapení, a? jste pivař či jen rádi nasáváte atmosféru míst, kde se setkávají lidé, píší se životní příběhy a hlavně tepe pivní pospolitost.


Kvalita piva

"Všechna piva čepujeme do předem vychlazených pullitrů" je další se sloganů, který je tutti pravda. A kdo se nesetkal s touto příjemnou "fintou", při prvních doušcích místní vychytávku určitě ocení. Pivní zážitek navíc podpořily mé oblíbené Únětice, navíc nefiltrované za 44 Káčé. Pro místní Pepíky v nabídce Staropramen 11° z tanku a světe div se, fakt chutnal! Dále k dostání Plzeň, ale hlavně vždy na čepu min. 5 druhů piv, takže možnost nět prabléma! Co ale nekoušu, je míra velkého piva 0,45 lt! I když ... pokud potřebujete rychle točit a nosit piva, tak se s nějakou mírou neserete a takto to máte posvěcené.

4.50


Kvalita jídla

Moravák dojel do Prahy a jako místní specialitu jsem si poručil nakládané olomoucké tvarůžky ("ty si klidně dejte, ty tolik nesmrdí" :-) Moje diva si zkušeně dala utopence, což asi nebyla nejlepší volba, každopádně nabídka jídel pestrá a od vedlejších stolů nešla příjemná vůně přehlédnout.

4.00


Kvalita obsluhy

Všechno lítalo, jak kdybychom byli v lokále sami. Hospůdka byla plná až po střechu, což svědčí o její popularitě. Dokonce na ceduli se dozvíte, kdo obsluhuje. Nemůžu sice tvrdit, že údaje jsou řádně aktualizovány, nicméně mladá paní, co šéfovala našemu stolu byla pohotová, usměvavá, její hluboký hlas rajcovní, lítala jak pometlo a když vedle zakotvili angláni, komunikace "in English" no problém.

4.25


Kvalita prostředí

Romantické prostředí pro staropražské štamgasty, hosty z ulice i náhodné piva žíznivé hosty. Hezky, útulno, trochu temněji a stísněněji, ale pocit, jak byste to tady znali. A ta hmatatelná pozitivní atmosféra...

4.25


Klientela

Skupinky místních, také bandy slavící narozky, rodiče s dětmi (bylo těžce po desáté večer!), samečci se samičkami, cizáci, študáci, vojáci, buzíci, prostě všici. Praha být velká město! A tato různorodá směska přesně a výstižně dokreslovala pohodu Hospůdky U Pětníka.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Před vstupem přemýšlíte, zda má dokonalý vlahý večer skončit v této putice. A jelikož jen odvážní mohou být odměněni, vejdete skrz dveře a koupete se v euforii, hezké prostředí, vynikající pivisko, takový ráj, a? jste s roštěnkou nebo partijou kámošů.

4.50


Prognóza

Mám pocit, že v Praze žádné hospody nekrachují, furt je plno. A tady, tady plno bude velice často!