Canada Pub, Zlín


24.10.2021, sepsal Los


Canada Pub
Gahurova 5265
760 01 Zlín

Tel.: 573 776 573
E-mail: rezervace@canadapub.cz
Web: www.canadapub.cz

Recenze z předchozích let:
2020, 2019, 2016

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš normálně sem dostál pozvánku od paní Losové, že bysme mohli doprovodiť malú neteřicu zpjet do Zléna k jej mamce alias ségře paní Losové, a že gdyž už tam jedeme, toš co gdybysme si dali pivko na Kanadě? Pro méně zasvjecené vysvjetlím, proč sa mi po týto otázce rozjasníl svjet. No protože každým rokem, aji několikrát do roka, sa vydáváme do Hostýnského vrchú a hájú na vycházky, a jak sa busem vracáme z Tesáka či Trojáka, přestupujeme vždycky ve Zléně, gde při čekání na další spoj ... ha, už chápete? Ano, Kanada je jednú z pravidelného zastávek našich výletú, kerú nelze vynechať a tak trocha dotváří atmošku celýho dňa. Enemže, letos bylo kovidem zavřenp fšecko, a tak sa doosaváď žádné takové výlet nekonál, tudíž sa nekonala ani náfštěva Kanady. Až teda dnes, v sobotní pozdní prázdninový odpoledne sme sa s náhubkama na ksichtech vydali autobusem do Zléna nasáť jak atmosféru, tak dajaký pivka na Kanadu!


Los pivos kvalitos

A toš aj gdyž to hlásajú na fšech možných vývjeskách a každý místo je označený, že sa tu čepuje tankový Starobrno, toš doposaváď sem si jej nigdy nedal. Ani dom si tuto značku moc nekupuju, ale v dobje covidový sem vyzkúšál další a další pivní značky, a možu řéct, že lahvové Starobahno bylo pro mně doma příjemným překvapéním. No a gdyž si ho teda možu dať aj v točený verzi, dokonca v tankový verzi, toš to bysem byl hňup, gdybysem to neudělál. A dobře si chlapče zrobíl. Pivko klúzalo do krka samo, žádná výrazná pachuť nezdržovala prúd proudění krkem, a lahodně sa pivko přesúvalo do žaludka. Je fakt, že chuť nebyla úplně tradiční, toto pivko človjek v okolí moc nigde neokusí, ani neošmakuje, ale právje to bylo kúzelný, že čovjek može piť netradiční značku ve výborným podání.

4.25


Los jídlos kvalitos

A toš tadyk dneskaj trocha zklamání. Fakticky sme si chtěli objednať, ale jaký bylo naše překvapéní, gdyž nám o půl osmý sdělili, že kuchyň právje zavírá. Hm, toš aspoň že nemjeli blbý řeči, gdyž sme si donesli gyros v bulce odnaproti z jednoho ze tří rychlých občerstvení hned přes cestu.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš tady sa číšníci moc nemjéní a to je známka jejich spokojenosti s tímto podnikem. A jedním dychem možu řéct, že aji mě to takto vyhovuje. Gdyby tu byli křupani a lempli, tak bych mjel určitě inačí názor, ale tady sa obsluha o hosty fakt stará. Je jich tu na place víc a každý má svůj rajón, tagže sa něgdy može zdáť matoucí, proč právje procházející pingl nebere prázdný sklo z našeho stola, ale jaxa vzápjetí objéví inačí obsluhující, kerý to sklidí, tak je jasno hned. Dokonca sa mnozí z nich dali aji do řeči, a to aj gdyž sme zrovna nebyli v okruhu jejich stolů, prostě enem tak, aby řeč nestála. Už enem díky obsluhujícímu personálu možu doporučiť návštěvu, samozřejmě sú tu aji inačí pozitíva.

4.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš uvnitřka už to mám nakoukaný docela dost a gdo chce vjedít, jak to tu vypadá, toš mrknite na fotky pod recenzú, kerý sem pořídil něgdy vloni či předloni. Dneska byl krásný letní podvečír, a toš to by byl hřích, gdybysme sa neusádlili venku před hospodů, na zahrádce krytý látkovú střechú. To, že kolem nás procházely stovky a další davy lidí, to mě v ten den i bavilo, přece enem sme v centru Zlína, gde to žije. Na druhú stranu, gdo má rád svoje súkromí, toš umístění týto zahrádky určitě neocení. No prostě sto lidí, sto chutí. Co mě ale zarazilo, tak to byla krátká otvírací doba. Číšníci už kolem 21:30 hod. začali prachsprostě obcházet všecky stoly, ať udělají poslední objednávku, a následně ihned všecky kasírovali. Gdo usedl po této dobje, byl zdvořile požádán o odchod, že se bude zavírat. No ta toto sem čumjél s otevřenú hubé - víkendový večír ve Zlíně, a oni v 10 zavřú? Jediný vysvjetléní je, že asi tu majó zkušenosti, že po desáté večerní sa lidi roprchnú na diskotéky či jiné zábavy, a možná to tu pak fakt zeje prázdnotú. No nevím, ale aspoň sme stihli poslední bus dom.

3.25


Los klientelos kvalitos

A toš týpci všech možných i nemožných představ. Něgdo zmatený jak včela, asi nasypaný buď alkoholem anebo fetem, další propitý pár, jejichž pavoučí nožky ostře konstrastovaly s jejich ascitem, a pak několik hloučků mladých budoucích alkoholiků. Mnozí by sa určitě pohoršovali, ale já naopak občas podobnú klientélu vyhledávám, páč ta tvoří neopakovatelnú atmosféru danýho místa. Jasně, aji více bježňéjší klientela sa tu vyskytovala, ale ta patřila, podobně jako my, do šedého průmjeru, ničím nevyčnívající, ničím nezajímavá.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Po Zléně je určitě celá řada legendárních hospod, ale podle mě nikde v tomto okolí. Ano, nových, značkových a jinak moderních pivnic a restaurací vzniklo v bývalém areálu Svitu, v bývalé budově Prioru, i směrem k náměstí, ale žádná z nich nemá podobně dlouhou historii a jméno. I to samozřejmě ještě není zárukou kvality, ale zde se dočkáte jak skvělého piva, tak skvělé obsluhy, která vám jej naservíruje až pod nos. A gdyž sa tu zastavíte aji dřív než v podvečír, toš budete odmjeněni aj dajakú pevnú stravú, který je na místním jídelním lístku habakuk.

3.50


Los prognózos

A toš už to tu funguje víc jak tři dekády, toš to by bylo, aby to tu nebylo aji dalších několik dekád. Určitě na to mají, výše uvedených pozitiv je celá řada, a ty klientela řádně ocení, ať už výší tržby, tak opakovanými návštěvami. My dnes splnili obojí a navíc se těšíme na další návštěvu, a to je asi to nejpozitivňéjší, co si možete z týto recenze vzíť.