Pivnice Na Jižní, Přerov


29.4.2018, sepsal Greystone


Minipivovar Na Jižní
Jižní čtvrť III/11
750 02 Přerov

Tel.: 604 218 284
E-mail: hotel@najizni.cz
Web: www.najizni.cz

Recenze z předchozích let:
2018-2, 2018-1, 2017

Mapa


Úvodní slovo

Jsem místní a tuto restauraci, potažmo pivnici, vemi dobře znám. Proto bych Vás rád obeznámil, jak to zde opravdu funguje.


Kvalita piva

Budu souhlasit, že některé výtvory monsignora majitele, který kecá do všeho možného, i když tomu absolutně nerozumí, se nedají pít ani prdelí. Na druhou stranu doporučuji Guvernéra 12 s karamelovým nádechem, Garanta 11, který je takovou slabší obdobou Zubra, nebo pro silnější povahy Grál 14, který je dle mého názoru to nejlepší, co z toho pivovaru kdy vyšlo. Pivo trochu větší hořkosti (tmavé), zato opravdu chutné. Točí se zde i Zubr 11, avšak za 30 korun, což je dost nekřesťanská cena na to, že na Svislích u Medvídka je i za 20. Když bych to měl shrnout, tak je to spíše průměrný minipivovar. Za něco zabít, za něco avšak pochválit, až taková hrůza to není.

3.00


Kvalita jídla

Jídlo mi popravdě vždy chutnalo. Využít se zde dá klasických menu v ceně cca 90 korun, za ty porce poměrně přijatelné. Na druhou stranu, naobědvat se v Přerově dá i lépe a levněji. (viz Chilli Milli) Samotný jídelní lístek se skládá ze všeho možného, od těstovin, přes hovězí až po speciality, na které jsem hlavně kvůli ceně nikdy odvahu neměl. Pokud jste ale nenároční na jídlo a stačí vám něco typického, tak rozhodně litovat nebudete. Nikdy jsem zklamán neodcházel. Jediné, co bych tak maximálně vytkl, je trochu vyšší cena polévek. (35 korun)

3.75


Kvalita obsluhy

Oproti restauraci, kam si pan majitel tahá ty lepší a mladší servírky, pivnice lehce strádá. Bohužel jsem již dlouho nezažil v pivnici opravdu dobrou obsluhu. Některé jsou protivné a často i otravné, avšak některé zase po delší době vykazují jistou dávku normálního přirozeného člověka, což u takovéto práce a na takovémto místě docela i oceňuji. Přesto k této části musím být kritický.

2.00


Kvalita prostředí

Na prostředí se rozhodně stěžovat nedá. Sedadla pohodlná, tácků vždy dost, dvě velkoplošné televize s připojením k internetu, tudíž se někdy dá i zapnout přenosy, které normálně v televizi nejsou. Mezi kanály však absentuje O2 Sport, zda-li by to někoho zajímalo. V prostoru se nachází i velmi dobře funkční automat na šipky, dva stoly s automatickým výčepem, který ač vypadá komplikovaněji, přijde mi docela v pořádku. Toalety nejsou špinavé ani páchnoucí. Poměrně dost prostoru i pro oslavy a firemní akce.

4.00


Klientela

No...tohle je asi největší problém této pivnice. Vstup je zde na členský průkaz, jelikož je to klubový podnik a může se zde tím pádem i kouřit. Pro cizince nevýhoda, pro místní výhoda obrovská. Na druhou stranu, v letních měsících je úplně jedno, jestli budete sedět venku nebo uvnitř, na zahrádku se klub nevztahuje. Není možno čekat, že když přijdete do pivnice v chudinské části Přerova, že to bude intelektuální podnik. Inteligentní věci se zde sice sem tam probírají, ale lidé tam chodí různí. Někomu sednou, někomu ne. Bez hádky se to sem tam také neobejde.

1.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Kdybych měl celkově hodnotit pivnici, tak je pro mou osobu takový průměr. Není ani dobrá ani špatná, v Přerově jsou rozhodně lepší místa, kam si sednout na pivo. Pro místní je to však nejbližší hospoda, a proto ji až na pár výjimek většinou využívají. A když pominu kouření, některé zákazníky a obsluhu, tak je to vcelku příjemná hospoda. Za mě tedy 2,5 bodu z 5.

2.50


Prognóza

Co se týče teoretické prognózy této pivnice, tak jsem sám zvědav. Pana majitele často napadají velmi zajímavé věci, nikdy tedy není moc jasné, s čím přijde nebo co se změní. Rozhodně není na místě možnost slevnění Zubra, protože to by Minipivovar mohl rovnou skončit.