Hospoda Na špici, Holešov


dd.mm.2016, sepsal Los


Hospoda Na špici
Plačkov 598/59
769 01 Holešov

Mobil: 602 640 194


Recenze z předchozích let:
2015

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš tak, bystřický hospy sú pro mňě už dajak nezáživný, a toš sa čím dál fuckticky vydávám do Holešova, abysem tamňí knajpy podrobíl těma testama, recenzama, hodnocéníma. A nejináč temu bylo i v tomtok případku, gdy zme po vypocéní v holešovským Sportcentru zašli "na jedno". Dneskáj sem přemýšlál, či bysme zašli do boudy U čerta, anebo sem, Na špicu, ale rozhodnuto bylo spolupičema, keří Na špici ešče nebyli, gdežto U čerta pré vysedávajú pokaždý, co čekajó na bus. A toš zme tu. Já tu býl už vlóni, a protože hladné sem nebyl, enem žiznivé, toš sem aji docelá súhlasíl, páč možu sepsať tutok recenziju ...


Los pivos kvalitos

A toš Pardál deset či Pardál jedenáct, toť otázka. Desítku ofšem už považuju za vodu na kolena delší dobu, toš u mňa problém s výbjerem nebýl, a za 23 vočí to na dnešní pomjéry fuckticky ide. Krásná hustá pjena bylo prvňí, co sem zaznamenál, takovú šlehačku už sem na pivje nemjél opravdu dlúho předlúho. Sklénka z produkce Budvaru byla taky specijálně tvarovaná a bylo příjmený pivko držať v ruce. Ale ne moc dlúho, páč bylo chlazený až přechlazený. Ale gdyž troška odstálo za účelem zjiščéní míry či nemíry, toš sa teplota dostala na skvjelú hodnotu a pak už sem nemjél proti temu nic. Chuť nahořklá, prostě Budvar, a já mosím hodnotiť hódně vysoko, páč totok bylo jedno z nejlépčích pivek, kerý sem v Holešovje snáď gdy píl.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš tadyk nemožu hodnotíť, jak už bylo v úvodě řečený, totok jest pivnica, a ne-e žádná restauračka, a my sme tu fuckticky nepřišli žrať, ale piť.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš malinkatá holčina byla u nás cobydup a s klidem přijala pivní objednávku. Natočila, donésla, pak odnésla, opjet natočila, donésla, odnésla a tak furt dokola, dokáď sme nevypadli. Nic víc, nic míň, prostě profík, kerý ví, co má dělat.

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš čekál sem, že tu bude zahulíno, ale nebylo, asi proto, že my nekuříme, vedle u stolu nekuřili, a jedině gde kuřili, toš bylo na baru. Po příchodu lze vlevo u zdi najít tři stólky po štyrech židlách, hned před sebú pak kulečník bez děr alias karamból, po pravý ruce pak dva stoly, jeden pro vjetší partyju a druhý standard pro štyry, a vpravým zadním rožku pak je barpult a asi pjeti šesti barstoličkama. Prostě klasická pivnica, kerý mám rád, enem škoda, že stoličky byly dajakésik kovový s koženkú či co, a ne klasika dřevjéný, mně ten kov jakxi do hospody nesedí ... S postupujícím večerem navíc přibývalo kouře, páč klimatizace tu jaksi není, toš tadyk sa to řeší neotřele, prostě se otevřely dveře knajpy pro vyvjetrání. To nám ofšem krajně nevyhovoválo, páč rozpálení sme ešče byli od sporta a ono ovanutí večerního, dosaváď ne zcela teplýho venkovního vzducha, nám ku zdraví moc nepřispjélo. Takže doporučéní pro příště jest, sednóť si co nejdál dovnitř hospody, asi k levýmu zadnímu stolku, pak na vás venkovní vjetr nemože...

2.00


Los klientelos

A toš docela dost lidí tu bylo; zmíněný levý zadní stolek byl zabrán středněletým párem, levý pak dajakó postarší partyjó, megastůl vpravo byl obsazén párem štamgastů a zadní pravý stolek pak dalšími pomladšími páry. A toš nám zbýl ešče jeden stolek nalevo, kerý zme na dnešní podvečír obsadili. Bar byl narvaný k prasknutí, dokonca sa u barpulta stálo, a toš docela narváno. I přesto byla atmosféra poklidná, několik mladíků se vrhnulo do hraní kulečníka, poklidná muzika nebyla ani rušivá, ani nepříjemná, a televiza v pravým rožku pajzlu vesele ukazovala němé míhající se obrázky, snáď už enem pro ten pocit, ináč sem nepochopíl princip ztlumený telky.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš oproti loňsku tu už to pré neprovozuje ona mladá dífčina, kerá na čas převzala otcovy otěže, a kerá pro zmjenu maká pré v nedaleký restošce Kanadě, ale že pré si otec svoje otěže táhne dál sám. Nevím, a na hodnocéní to nebude mít vlif, ani na funkci rostlináře. Pivko prostě mezi top 5 široko daleko, klientela f pohodě, obsluha profi. Trocha hórší prostřédí je uvnitřka kvůlivá kovovým stolům i židlám a pak taky díky vjetrání kouře otvíráním venkovních dveří mi taky moc nevoní, ale aji tak dávám vysoký hodnocéní, páč v létě sa dá krásně seďěť venku přes hospú a toš sú veškerý interyjérový negatíva týmtok smazány.

4.00


Los prognózos

A toš narozdíl od minulých časů za provozování mladé dífčiny sa tu pré vrátili štamgasti, což je určitě dobře, páč bez nich sa pivnica prostě neuživí. Já tu na pivko určitě rád zajdu, protože jeho kvalita je bez debat špičková, ale rači v létě, ven, gde nebudu smrďět od kúřa ešče tédeň, a gde, byť sú lavice kovový, tak aspoň s dřevjéným prknem.