Hostinec Na Trojáku, Troják/Rajnochovice


10.1.2021, sepsal Los


Hostinec Na Trojáku
756 22 Hošťálková č. 217
Tel.: 573 391 090
Mobil: 603 147 342
E-mail: info@natrojaku.cz
Web: www.natrojaku.cz

Recenze z předchozích let:
2020-2, 2020-1, 2019, 2015, 2014, 2013, 2009-2, 2009-1

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš je jasný, že tady na Trojáku naše turistická putování v drtivé vjetšině začínajú, ale enem málokdy končí. Je to určitě škoda, protože přece enem podvečerní a večerní atmosféra tohoto místa je násobně vjetší než dopolední posezení za svjetla. Dnes sa nám nicméně podaříl husarský kúsek, a my si mohli vychutnať podvečerní chvíle pro odpočinek po celodenním turistickém vypjetí. Už příchod byl famózní, gdy sme sa tady blížili již docela za šera, a tak nás vnitřní osvjetlení hospůdky vítalo již z dobrých dvou třech set metrů. A jaké bylo naše nadšéní, gdyž sme aj přes zamlžená okna seznali, že uvnitřka je dostatek míst pro sezení, dokonca u našeho oblíbeného stolu v rohu u oken. Už enem tyto důvody by mohly stačiť na hodnocení nad 4 celkové body, ale abysem splníl svoje recenzentský povinnosti, toš sa poďme podívať dovnitřka, jak sa tu žije za tmy.


Los pivos kvalitos

A toš tady sa pivní značky střídajú v poslední dobje jako ponožky, tagže nigdy si nigdo nemože byť jistý tím, co mu zrovna dneska naservírujó pod nos. A dnešní nabídka byla neenem značně prořídlá, ale taky značně neatraktivní; sice s omluvó na rtech, ale aj tak, prostě nám bylo oznámeno, že už majó enem desítkový Radegast. Můjtybože, to jako fakt? No nevadí, vyprahlí sme byli po cestě dosť a do štamprdlí se nám nechtělo, páč sme eště chtěli dnešní den dožiť ve zdraví, a tak sme sa zakúsli do tohoto nošovického patoku. No, nakonec sa to dalo, žádný nechutný ocas sa nedostavíl, ale taky žádná pivní chuť, připadalo mi to jako voda řiznutá chmelovým aroma. Pít se to dalo, žízeň to zahnalo, tak co; a navíc sa určitě najde dosť radegastových oblíbenců, keří toto pivo dokonca vyhledávajú, takže proti gustu žádný dišputát.

3.00


Los jídlos kvalitos

A toš tady už je to jiná píseň, baseň ... jelikož sme byli řádně vyhládlí, objednali sme si aj regulérní pokrmy. Jejich množství oproti předcovidovým dobám řádně prořídlo, ale to není nic proti ničemu, aspoň těch několik jídel možou vařiť o to poctivjeji. A taky že jo, nakládané hermelín byl famózní, měkký, pikantní, s křupavým chlebíkem vynikající volba. Dalším chodem byl obyčejný smažený sýr s hranolkama, a i toto obyčejné jídlo dokázalo výrazně uspokojiť naše chuťové buňky; sýr byl vláčný, hranolky nepřesmažené, uvnitř měkké, decentně osolené. Domácí tatarka pak překvapila a obohatila jídelní zážitek. Díky!

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš opjet tu byla paní číšnica, kerá k týto hospodě patří jako hospoda k Trojáku. S ohledem na malú náfštěvnost aji docela stíhala a dokonca s úsmjevem nás obletovala, stejně jako zbytek hospody. Nijak zvlášť jsem ale dnes obsluhu ani nesledoval ani nevnímal, docela jsme si totiž užívali donesených pochutin i přítomnosti ostatních lidí, tagže vlastně fakt, že sem obluhu nijak nezaznamenál, je dobrú zprávú, protože ně nic nechybjelo, ani nic nepřebývalo. Dokonca aj placéní probjehlo f klídku a pohodě, tagže sem zanechál snáď zajímavý tringélt, aby sa na našu náfštěvu ešče chvílu vzpomínalo (na druhú stranu, těch pár desetikaček nikeho asi nevytrhne, zvlášť potym, co sem nedávno na rádiu Evropa dvje slyšél Leoša Mareša jak řikál, že nechál fčera v restošce tringélt kolem sedmi klackú). Ať tak nebo onak, mysím si, že dnešní náfštěva byla tú nejpodařeňéjšú za hodně rokú, a tak si mysím, že bysme mjeli zmjenit smjer, a na Trojáku ne začínať naše túry, ale končiť ich.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš človjek sa tu neobjéví enem pár týdnů, a on ten interyjér pjekně prokoukne. V hlavní místnosti zmizély nevzhledný kamna Petra, aj s nevzhlednú hliníkovú rourú smjeřující do prostředka zdi, dokonce zmizél aji topící žebřík, na kterým si lidi určitě sušily svoje mokrý vjeci, a namísto teho fšeckého tu vyrobili nejenže nádhernú malbu, ale tuto šeče okořenili pravým nefalšovaným krbem, v dnední den dokonce aj hořícím. Tak tento zásah do interiéra byl opravdu mistrovským kouskem, a za tohle je nutno fšecky zúčastněné hodně pochváliť. Díky těmto zmjenám je totiž zdejší posezení daleko více útulnější, a mně sa tu líbilo neskutečně. Bravo! Hustota stolů prořídla, což je odrazem plnění proticovidových opatření, ale s ohledem na malou účast bylo i tak spousta stolů volných k sezéní. Čisté ubrusy na stolech a měkké podsedáky na židlích jen doplňovaly příjemnú atmošku, a já tady nemám co vytknout.

4.75


Los klientelos kvalitos

A toš pomály nigde nigdo. Ono sa asi není čemu diviť, přece enem Covid řádí ze fšech smjerů, a navíc fčil, za tmy, už sem určitě nigdo nepáchne, ledaže bydlí něgde poblíž, anebo, stejně jako my, pak pokračuje autobusem smjerem k domovu. Vedle seděli enem dvá nenápadní pomladší turisti, v zadní místnosti naopak dvojice postarších dam. V přední místnosti s výčepem pak seděla malá skupinka štamgastú z nedaleký chaty, keří sa dali jak vyfotiť, tak sa s nama dali pak do řeči, ve který sme pokračovali aj na tmavý zastávce, páč malý kúšček cesty sme mjeli společný. A to bylo pro dnešek vsjo. Ale to v žádným případku nevadilo, aspoň bylo sa gde posadiť a obsluha sa nám mohla o to intenzivněji vjenovať.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jedinú dnešní chybu, kerú sem zaregistrovál, toš bylo vodnatý pivo. Nicméně pro ty, keří tuto značku možó, toš ti ať si klidně připočítajú půl bodíku navrch. Všechno ostatní dnes krásně hrálo prim, a to jak chutný jídlo, tak solidní obsluha, nádherně zrekonstruované prostředí, a nakonec aj kamarádská klientela. Ať už sem to tady hanil v minulosti jakkoliv, tak dnešek mě přesvjedčíl, že sa tu asi blýská na lepší časy. No a já samozřejmje přijmu zdejší pozvání, a gdykoli budu mít čas a cestu kolem, tak sa tu rád objevím na další výzvjedy. Howgh!

4.25


Los prognózos

A toš s ohledem na to, že za posledních 12 mjesíců tu bylo skoro půl roku zavříto kvůlivá covidu, toš nemožu nijak prognostikovat další budúcnosť, protože aji v tuto chvílu je tu zavřeno na petlicu, možná enem výdejní okénko funguje, ale to já testovať ani ovjeřovať nepudu. S ohledem na to, že celé trojácké areál spravuje dajaká společnosť, toš si mysím, že dajaký hrachy na účtě ají, aby to tu držali aji počas dočasný uzavírky, a potem mohli znova otevříť, gdoví. A pak to tu pofičí, Troják je celoročně hojně nafštěvovaný turistický místo, tagže o klijentelu tady nebude nouze, a to je enem dobře. Jen ať to tu jede dál, zdejšími kvalitami prokazují, že se tu hosté budou mít jak v ráji.