Hotel Říka, Chvalčov


12.1.2020, sepsal Los


Hotel Říka
Rodina Volkova
Na Říce 59
768 72 Chvalčov

Tel.: 573 381 163

Recenze z předchozích let:
2019, 2017, 2015, 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2006, 2005

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš ešče temu není ani rok, co sem se tady vyskytnul posledně a cosem odsáď přinésl megarecenzu aj spolu s Rotkaderem. Napřed sem ani nemjél v úmyslu další recenzu této hotelové restauračky napsať, páč sem tu hodlál enem přespať, ale nakonec slovo dalo slovo a myse tady objevili aji na napojéní a najezéní. A protože sa mně tu tento den prostě líbilo, toš by byla škoda ochudit tento podnik o body, který si jistojistě zaslúží díky svojim kvalitám.


Los pivos kvalitos

A toš asi to bude historicky moja první recenza, ve který nebudu hodnotiť kvalitu piva, i gdyž je mi jasný, že právje pivo je tím nejzásadňéjším kritérijem. Na druhú stranu sme piviska dostatečně ohodnotili vlóni, a já vjeřím temu, že tady sa nic nezmjenilo, a pokáď ano, tak jedině k lepčímu.

x.xx


Los jídlos kvalitos

A toš hergotfagot, gde je moja oblíbená čínská masová smjes? Jaxem pak zistíl, toš od prosinca 2019 došlo ke zmjenám na jídelním lístku. Jafix, toš totok sem fakt nečekál, jídelňák tu byl furt stejné snáď "od Kuvajtu napadení", a nutno podotknúť, že fšecky jídla byly faň. Ale nevadí, pokáď je inovace k lepšímu, tak potem proč ne-e. Tady sa typů jídel spíš ubralo, což si přesně myslím, že je ten smjer k pelšímu, páč už nésu nucené prodírat sa stránkama různých pokrmů, ale na dvůch třech stranách mám vše přehledný a jasný. Onu masovú smjes sem nakonec dohledál, aktuálně sa to mysím menuje pikantní chvalčovský maso nebo tadajak, a opjet s pořádně očesnekovanú topinkú šlo o delikatesu. A abysem nezapomňél, majú tu aji výtečný polívky jako česnečku, hovjezí vývájek či zelňačku; vyzkúšali sme a klobúk dole.

4.75


Los obsluhos kvalitos

A toš opjet zde býl mladík, kerý sa tu vyskytuje hodně hodně dlúho a jeho kvality stúpajú deň za dnem. Aji dneskáj sa nám vjenovál na maksimum, občas podporovaný samotným majitelem a pak ešče mladú dívčinú. Veškerý tovar byl donesen a odnesen s grácijou starých časů, s mnoha dotazy na kvalitu a mnoha poděkováními za naše chvály. Tady bysem nahnál děcka z hotelových škol, aby sa učili, jak má vypadať obsluha.

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš stačí sa podívať na fotky a je fšem jasný, že tadyk je to prostě nádherný. Zadní stěně vévodící necojako barpult, s nabídkou sladkostí za sklem, spousou cingrlátek pro děcka a zmrzlinovým mražákem. Stoly s polstrovanýma seslama sú rozesety po celým prostoru úsporně tak, aby tento relativně malá místnost pojala co nejvíce hostí. A odhadem takových 40 lidí sa tu f klidu nacpe. Enem sa mně zdálo, že jaksi néni na stolech dosť místa, jakoby byly tyto vyrobeny ešče podle nějakých starých norem z 19. století, u těch čtyřhranných uprostřed sa štyry lidi nemajó šanci naráz najest, anebo nevim. Nicméně hygiena zde vládne fšude, ubrusy čistý, židle čistý, hajzlíky čistý, je viděť, že sa tu o to starajú, a to sa mi líbí.

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš turisti, co byste tady taky čekali. Mysím si, že z okolních brlohú sem vylézajú náfštěvníci enem večír na pivko, ináč sem asi nezavadí. Ale to nevadí, v okolních lesích lozí furt lidí dosť, ať už houbaři, rodinky s děckama, důchodci, turisti, cyklisti, lyžaři ... no je těch lidiček požehnaně a vjeřím, že tu sa stavujú pravidelně.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jaxem psál v úvodu, nemjél sem potřebu to tu znova po cirka 10 mjesícách znovu recenzovať, ale gdyž tady ty služby sú furt na stejný vynikající úrovni, ba co vím, aj jejich kvalita furt roste. A tak cítím potřebu sdělit čtenářom, že tady je možno najít vešlmi kvalitní občerstvéní před nebo po nějakým výšlapu v okolí, a to vždy ve vysoké kvalitě jak pokrmú, tak prostřédí, tak obsluhy.

4.50


Los prognózos

A toš nemože to tu zkrachovať, to už by byl snáď aji hřích, aby takto kvalitní podniky opustily zdejší pohostinskú scénu. A nemože na tym zmjeniť nic ani zrekonstruovaný objekt bývalého "Corone", gde má údajně byť taky dajaký ubytování a hospoda. Vjeřím pevně temu, že až budu chodiť se svojema vnukama a vnučkama po Hostýnských luzích a hájích, toš tadyk bude jedna z našich zastávek na stopro.