Restaurace Sport, Holešov


4.11.2015, sepsal Los


Restaurace Sport
Tovární 1081
769 01 Holešov

Tel.: 573 398 434

Recenze z předchozích let:
2016

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš opjet su v Holešovje, gde už pomalu začínám mjeť přestupnú stanicu z teho pracovního Huléna do BpH. Na druhú stranu mňa to ani tak nemrzí, páč pomaály ale jistě zjišťuju, že holešovský knajpy sú fakt dobrý a hlavně neokúkaný. Dneskáj sem zavítál do téj místní sauny, gde mňa pozvál bohatší kamoš z Tučap (gde prej majou taky fajnú hospu; mám aspoň tipa na příště). No a po saúně, gde sem vydržál třikrát po asi osmi minutách, sem mjél žízéň jako prase a bylo třeba doplniť tekutiny. A gde jinde než hnedkaj v budovje místního Sportcentruma ve zdejší restauračce. Takže poďme dovnitř na jedno...


Los pivos kvalitos

A toš Plzíňka na mňa mávala jak na prvního mája už ode dvéří, ale odolál sem. Řikám si, vole, gdy se ti zaséj poščéstí tu zajít, toš mosíš ochutnať ten standardnější mok než enem Plzéň Plzéň. A toš tím standardňéjším mokem byl Staropramen 11°. Už enem při pohledu na tú sochu na obrázku se mi podvjedomje neudělálo dobře, ale objednál sem si jedneho a mosím hnedkáj řéct, že sem udělál dobře. Pjena sice jako od Sava, ale bukét pivní a po napití sa (po sauně sem to žahl rychlostí bleska) mně pivo ani trošku nepoškrávalo v krku, ani v trubkách a navíc sem mjél v hubje takový docela nahořklý pocit. Druhé pivko sem si už vychutnál v klidu a více či méně potvrdilo kvalitu teho prvního, a sice solidní teplota, žádný bublinky a docela pivoidní chuť, která se nicméně začínala projevovat smjerem k europivu. A ešče k temu ta pjena nepjena ... no, vypiť sa to dá, pošmáknout na tym jakštakš taky, takže ostudu to tadyk rozhodně nedělá.

3.00


Los jídlos kvalitos

A toš na objed už bylo pozdě a na večeřu ešče brzo, ale aj tak sa žalúdek ozývál. A toš co si dať? Máte ešče meny? Ja, ešče ja. Dobře, toš poďme si dať hrachovú kašu s uzeným masem a kung-fu s rýžó; pardon, kungpao. A toš kaša sa nedala žrať, cosik pevnýho skupenství mně přistálo pod nosém, že sem to málem musél ukrajovat svojim nožíkem rybičkó, keró nosím vždy při sobje. Aspoň že to uzený maso vidělo udírnu, ináč nevím. Kungpao bylo taky bez chuti, půl kila pepře se solí to ale trocha spravilo a dalo sa to sněst. No nevim nevim, či kuchař nedošél do práce a namísto něho vařila uklézečka, ináč to nechápu. Netuším, kolik tu chodí na objed lidí, ale podle teho, že sportcentrum samo o sobje zamjestnává určitě dost lidí a hnedkáj vedle z jedný strany sú dajaký kanceláře mjestskýho úřada a z druhý strany pak jedný nejmenovaný firmy, toš tu asi lidi chodiť budó. Já možu enem poznamenať - chudáci. Body dávám za to, že jídlo bylo na stole za vteřinu (polívka od objednání po donášku asi za minutu a hlavní chod pak za další minutu po dojezéní polívky), bylo teplý, nesmrdělo a byla k temu jakážtakáž zeleninová obloha.

1.50


Los obsluhos kvalitos

A toš jakásik dcérka ve středním vjeku tu kmitala, docela sa aj usmívala a sledovala, či máme co jest a piť anebo nemáme co jest a piť. Jak už sem řikál, jídlo bylo nošený rychlostí blesku, pitivo taky, enem pak nastala jakásik nepochopitelná dlúhá pauze mezi naším dojezéním a kasírováním; asi jak viděla, že už nebude kšeft, že máme dopito, dojezeno a kešeně nabitý prachama sa už válí na stole, toš si asi odskočila na wécé, ináč není možný vysvjetliť, proč sme museli čekať víc jak pjet minut na to, abysme vůbec mohli zaplatiť. Ne, na hajzlíku nebyla, chodila kolem iných stolů, gde si ešče další opozdilci dávali pozdňéjší objed, toš že by jí nefungovala kasa?

3.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš pjekný to tu je, čistý a docela rozlehlý. Dřevjených stoliček a nezaubrusovaných dřevjených stolů je tu fakt hodně, takže kapacita je daleko přes 50 míst, a to už je co řéct. Byl tu docela klídek, takže problémem bylo, že sme nemohli konverzovať nahlas podle svých předstáv, páč by se hovor dostál k uším všech, snáď aj téj dnešní uklízečky v kuchyni. Škoda, že sme nenavštívili hajzlíky, páč dvje piva přece enem nemohly vyvolať scaní po předchozí sauně, ale vjeříme, že tu něgde wécé sú.

4.00


Los klientelos

A toš kromje nás tu posedávalo všehovšudy asi pjet šest lidí, holt doba objeda pro úřady skončila a do konca pracovní doby to ešče pár minut bylo. Ani sme o nich ale nevjeďéli, páč jedni seděli zajakósik stojató dřevjenó plentó na pravý straně putyky a druzí pak seděli v zadní místnosti nacházející sa nalevo od barpulta, takže sme je nakonec viděli až ve chvíli, gdy šli pryč. Ináč tu pré chodijó úředníci na objedy a pak samozřejmje lidi, keří idú do sportcentra sportovať. Inačí lidi tu asi nepáchnó a díky zdejší "kvalitě" kuchyně je to mysím rozumné.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš sem býl zklamaný. Pivko sice překvapilo svou výbornou chutí a osvježujícím zážitkem, ale jídlo fšecko zabilo jak hřebík do rakve. Obsluha bez problémů, klientela skoro na nule, ale prostřédí příjemný, klidný, tichý, čistý. Takže lehký nadprůmjer a gdo si tu nedá nic na jídlo, toš si može v duchu připočítať k mojemu hodnocéní klidně i bod nahoru.

3.00


Los prognózos

A toš sem už nepudu, pokáď teda nepudu zaséj do téj sauny. Ináč se tu o budoucnost nebojim, páč sportuchytivých lidí je furt dost a navíc spousta z nich se pak ide trocha zregenerovať či zavodniť do putyky; no a tato je nejblíž, ani paty z baráka nemosí vytáhnúť, takže náfštěvnost je tu zaručena stejně jako u cestujících na nádražkách ...