Restaurace Sport, Holešov


27.3.2016, sepsal Los


Restaurace Sport
Tovární 1081
769 01 Holešov

Tel.: 573 398 434

Recenze z předchozích let:
2015

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš opjet sauna v Holešovje, stejně jako vlóni, tentokrát fšak s iným kamošem, gdy sem to tu taktéž zrecenzírovál. Od posledně mám furt na pamjeti místní hnusý žrádlo, kerý co do hnusu od tý doby překonal enem nedaleký Tacl, a toš sem sa tu na objed moc netěšíl; ale co už, hladný sem býl, toš tu snáď kuchař započal vařiť o něco líp; anebo ne? Totok sem tu teda přišél zjistíť ...


Los pivos kvalitos

A toš na Plzéň sem nemjél penízky, proto sem dal pro dnešek přednosť jedenáctkovému Gambáčovi. Po předlúhý dobje, gdyž mi to přistálo na stole, sem sa s chuťó, vyščavený po sauně, napíl, a totok sem nemjél dělat. Buďto to bylo poslední pivo z bečky anebo první tento den z neodtočených trubek, ináč si nemožu vysvjetlíť, co za zatuchnutý hnus mi to donesli. Ani sem to nedopíl a rači si objednál kofolu. Bodíky dávám enem za to, že to mjelo pjeknú nadýchanú pjenu a barvu to mjelo taky jak pivo.

2.00


Los jídlos kvalitos

A toš polífka byla opjet neslaná, nemastná, v tomto se tu nezmjenilo nic. Naščéstí sa na stole vyskytujú solnička aj pepřenka, toš po nasypání půl kila od každýho už šla polívka sněst aj s chuťó. Jako hlavní chod sme si dali lososa, tadyk snáď není co zkaziť. A mosém řéct, že to nebylo špatný. Žádný lukulský hody to sice nebyly, ale vařený zemáky mjely optimální konzistenciju a dokonce byly skvjele dochucený. Losos byl losos, aji citrón sem na talířku našél. Škoda enem, že ryba plavala v mastným, buďto v másle, anebo nevím v čem, ale žlučník mi nadávál ešče druhý den. Nicméně to bylo nečekaně chutný a já snědl (narozdíl od piva výše) fšecko. A toš jo, dobrý.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš stejný jako posledně, dokonca sa mysím, že nás obsluhovala stejná ženščina něco přes štyrycet. Příjemná, usmjevavá, byla u nás za pár fteřín, enem sme dosednuli. Jídlo taky nosila s grácijó a dokonca sa minimálně dvakrát omlúvala, že pivo moc pění, že už to nechávala opravovať, ale prej to nepomohlo či co. Na druhú stranu pak při placéní sme ji nemohli nahnať, snáď deset minút sme mávali jak na prvního mája, než k nám doplula s kešeňú...

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš mně sa tu líbí, dřevjený stoly, dřevjený židličky, dřevjený obložení, dřevjený mezistěny rozdělující opticky hospodu na menší dílce, dřevjený futra, dřevjený bar, no prostě ráj pro červotoča, ale příjemný a útulný. Bylo tu aj čisto, i když sem mjel pocit, že tu už zdálky cítím pach ze smažení hranolků či co, ale uvnitř bylo všechno v pohodě, možná si nos na tento odér zvykl ještě před překročením zdejšího prahu. Jojo, tu sa dá v klidu najest.

4.25


Los klientelos

A toš i gdyž to na fotkách vypadá, že tu bylo pusto prázdno, tak to platilo enem pár minut po našem příchodu, pak sa tu nahrnulo docela dost hladových či žíznivých lidiček, keří pak vytvářeli docela solidní atmosféru svými řečmi, telefonováním, přecházením, placením apod. Ale pak se zase fšeci jak na povel zvednuli a odešli, takže sme tu fakt zase zůstali sami. Prostě takový nalej vylej efekt s pelmelem návštěvníků, od děcek, přes místní zamjestnance, až po důchodce jdoucí si sem užít svýho důchodu. Proč ne.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Oproti loňské náfštěvě jsem byl příjemně překvapen z chutného jídla, ale naopak sem zůstal zhnusen z teho, co mi bylo doneseno jako místní pivo. Ale gdyž sem si jej odmyslel a ponoříl sa do zdéjší atmošky, tak sa mi tu fakticky líbilo. Takže příště sem klidně zajdu zas, a to je asi to nejdůležiťéjší doporučení.

3.75


Los prognózos

A toš tu su f klidu, holešovský Sportcentrum je furt narvaný sportovcama, ať už na bazénu, či na squashi, či v sauně, či v posilovně, či v solárku, takže o klientelu tu strach nemám a oni asi taky nemajó, takže f klidu si tu možu skočit na náfštěvu aj za pár desítek let...