Tacl, Holešov


28.2.2016, sepsal Los


Restaurant Tacl
Palackého 518
769 01 Holešov

Tel.: 573 331 079
E-mail: info@taclrestaurant.cz
Web: www.taclrestaurant.cz
Facebook: TACLrestaurant

Recenze z předchozích let:
2014

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš zavříno tu mjeli celý léto 2015, a toš sem byl zvjedavé jak vopica, co sa tu zmjenílo od mý poslední náfštěvy v roku 2014. Páč sem sa tu dlúho nedostál, toš sem enem nasávál informace od holešovských kamošů ve smyslu, že sa tu vlastně nic nezměnilo, enem že pivo jim přestalo chutnať a toš že sem přestali po tym svojim fotbálku chodiť (a začali litovať, že je zavřený nedaleký Retro, gde to bylo furt dobrý). Já sa sice v Holešovje sem tam vyskytnu, ale rači vždycky při volným čase prozkúmám iný, nový, knajpy než ty, gde sem už býl. Ale tak dajak sa to kolem koncem loňskýho roka ko a kolem tých svátkú vánočních sešlo a su u Tacla znova, a toš poďme sa podívať, jaxa sa tu žere a chlastá ...


Los pivos kvalitos

A toš mejli tu na výběr fakt hodně netradičních typů, od okolních pivovárků až po Lobkowica dvanáctku, kerýho si sem tam kupím v lahvovým stavu dom a toš sem dneskáj neodolál a objednál si ho v točeným skupénství. 32 vočí za půllitr je sice dost, ale co už, točáka Lobkowitz enem tak si nigde moc nedám, takže tu platím neenem za značku, ale asi aj za přepravní náklady … pivko mi bylo doneseno v pjkeným baculatým krýglu s uchem, s moc krásnó hutnó pjenó, radosť už enem pohleděť ... a první a druhý a pak aji desátý lok mňa přesvjedčíl, že sa každá kačka vyplatila. Mysim si, že tak dobrýho točáka sem už dlúho nepíl, a to sem ani nebyl dajak žízniv, ani nemám žádný předsudky, tento pocit sa u mňa prostě dostavíl čistě na základě výtečný chuti. Doporučuju!!! A pokáď sem ešče něgdy páchnu, toš volba pivního typa jest jasná jako facka!

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš totok ne-e, totok snáď nemyslijó vážně ani z pjerdóle! Tajak bylo pivo asi to nejlépčí, co sem už dlúho nepíl, toš naopak jedlo bylo to nejhorší, co sem už dlúho v žádný restošce nežrál. Dali sme si celkem štíry druhy žrádla, od kačeny, přes žebra, po lososa a smažený řízek. A toš popořadě, na žrádlo sme čekali dobrých 50 minut, to už samo o sobje bylo divný. Žebra byly ze stoletýho prasete, páč to sa nedalo žrať a toš sme to vrátili ihned po prvním ochutnání nás fšech, aby to nebylo enem o tom, že objednatel má divnú chuť. Ble! Kačena byla sice s masem rozpadajícím se, ale smrděla starobó a pecí, tajak by byla napřed uvařéná a pak příliš rychlo spečená v trúbje, až sa připálila; červený zelí k temu bylo hnusný, takový mňágavý a nedochucený a tmavá ščáva temu dala už enem hřebíček do rakve. Na lososovi snáď nejde nic zkaziť, a toš aby ne, ale přiložený zemák byl neslané nemastné. Řízek byl řízek a hrancle byly hrancle, ale totok dostanu aji na nádraží v Osíčku, na to nemosím chodiť tu. A toš jedným slovem – hnus velebnosti! Na jídlo tu nepudu, dokáď tu nevymjénijó kuchařa a radím všem, aby udělali to samý. Dajaký body dávám enem za to, že to bylo teplý. (Losovy nářky byly vyslyšeny, více info viz Prognóza - pozn. red.)

0.50


Los obsluhos kvalitos

A toš kmitalo tu několik mladých kusů, a to jak v klučičím, tak holčičím vydání. Netuším, jak mjeli nebo nemjeli rozdělený stoly, ale připadlo mi, že žrádlo roznášel (a hlavně s omluvami odnášel) mladík, a pitivo donášela mladá děfčica. Ale asi ani totok nebyl klíč, páč vlastně aji mladík se žrádlem se u nás objevíl s půllitrama v prackách. A toš si mysim, že v tom majó bordel, prostě gdo má zrovna volný ruky nohy, toš ten roznášá zrovna to, co buď výčepák anebo kuchař má připravený. Ne že by to vadilo, to ne-e, aspoň byl roznos a odnos docela rychlé, ale enem mně to zarazilo, i gdyž ale nemožu řéct, či v pozitivním anebo v negativním slova smyslu.

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš čumím jako tele na nový vrata a hledám, co sa tu zmjénilo od mojéj poslednéj náfštěvy před skoro dvjema rokama. Nic! Toš kurňa, co teda rekonstruovali? Asi jejich zázemí jako kuchyňu a sociálky, ináč nevím. Takže stoly stejný, židličky stejný, rozmístění stejný, dokonce barva a nápisy na zdech stejný, hajzlíky stejný a tak možu pokračovať dál. Pozor, tým nechcu řéct, že je to tu stejně hnusný, to ne-e. Je tu příjemně, útulně, a díky nekuřáckýmu prostředí i dýchatelno a čisto.

4.00


Los klientelos

A toš narváno tu bylo, to sem čumjél, ale je to jasný, o vánocách je každý ochotný pustiť dajakú tu kačku a navíc majó lidi dovolenku, a toš sme byli nakonec rádi, že sme sa tu dagde usádlili. Hučalo to tu jako gdysi na Sokolce v nedaleký Bystřici, gde sme sa jako mladí dacani scházali a staří prochlastaní x-boďáci tam tvořili nezapomenutelnou atmošku. A dnešní atmoška mi to tak trocha připomněla, páč není nutný šeptať, aby ňa náhodú dagdo neslyšél, ale je možný tu mluviť zcela normálně a to sa prostě cení.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš jak to řéct slušně, kromje jídla je to tu docela fajne; velký výběr piv, přičemž mi dvanáctkový Lobkowitz fakt chutnál, prostředí sice furt stejný jak před rekonstrukcó, ale docela útulný a příjemný, lidí tu bylo ve chvíli našeho hostování hafo a tvořili svjelú atmošku a obsluha stíhala. Potáď fpoho. Ale tu sa jedná hlavně o restauračku, a tak hlavní slovo tu určitě má žrádlo. A to je tu super hnusný, určitě ešče hnusňéjší než na nedalekým Sportu, gde sem sa taky nenajédl, ale aspoň sem to tam nemosel nigdy vraceť. A tak je celkový hodnocéní také jaké jest.

3.50


Los prognózos

A toš pokáď nevymjénijó súčasnýho kuchařa, toš to tu bude museť projíť rerkonstrukcó za chvílu znova, páč nové pronajímatel si to taky bude chtět udělat podle sebe. Ale snáď sa majitél chytí za nos a podobné zvjesti sa mu donesó neenem ode mňa a udělá si tam pořádek; pak bysem byl naopak rád, aby to tu už znova rekonstrukcó procházeť nemuselo a aji bysem tu zaséj začál chodiť; do tý doby sem ale už nepáchnu ...
(kuchař i personál byl vyměněn počátkem roku 2016, jakoby by majitelé vyslyšeli Losovy stížnosti, anebo si spíš byli vědomi, že to není to pravé ořechové a zakročili sami o sobě - pozn. red.)