U bílého koně, Rusava (Vlčková)


12.2.2023, sepsal Los


Penzion U bílého koně
Rusava 52
768 45 Vlčková

Tel.: 573 392 098
Mobil: 777 135 146
E-mail: sobalova.irena@seznam.cz
Web: www.bilykun.cz
Facebook: Penzion U bílého koně

Recenze z předchozích let:
2018, 2017, 2015

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš dlúho předlúho sa naše náfštěvy rusavských pivníc a putýk zastavily, bo kovid, že jo. Proto nás tak neodvratně lákalo opjet nafštívit rusavské údolí i se fšema jeho občerstveníma, kolibama, bufetama a dalšíma neopakovatelnýma pajzlama. A jako první v řadě samozřéjmje nemohla chybjet restauračka v rekreačním areálu U bílého koně, kerý sa nácházá až na samotným konci Rusavy, těsně před rusavskú přehradú.


Los pivos kvalitos

A toš nápodobně jako na Tesáku, tak i tu odjakživa Zubr, enem Zubr a nic inačího než Zubr. A samozřéjmje v tym nejtradičňéjším pojetí, alébrž voltáže jedenácť. Jo, ešlivá ide o 11 Gold nebo 11 Grand, to sem sa nezkúšál zeptať, páč proč taky, gdyž ono to vlastně chutná skvjele aj tak. Pjena byla bohatá, úzká sklénka z tenkýho skla byla sice do našich pracek taková subtilní, ale klúzalo to z ní do krku rychle, a na stěnách pak zůstávaly bílé pjenové mapky skvjedčící o čistotě sklének. Vynikající pivko tu majó, enem co je pravda.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš tadyk to majú jednoduché - jednoduché lístek s jednoduchýma jídla, kerý na prstech ruk spočítáš. Tagže nemá človjek problém si vybrať a navíc následně mu to přistane na stole o to rychleji. Žádnú kulinařinu typu POhlreicha tu nečekejte, ale pro to tady lidi nejezdijó, tu je človjek kvůlivá přírodě, atmosféře, odpočinku.

3.75


Los obsluhos kvalitos

A toš majitelé sú furt stejní, Mira s Irčú, kerým pomáhá vlastní cérka, a pak sa za barem každoročně střídá něgdo nový, ten, gdo má zrovna čas a chuť sa tu na tom vystrkovje vyskytovať. A rodinná atmosféra tady tryská z každého rohu, samé úsmjevy, sranda, smích a halas, to sú ty správný ingrediénce pro to, aby sa tu človjek cítíl taky jako doma.

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš tohle je jeden z posledních nemoderních mohykánů. Jde o typicky turistické ubytování, a to jak přímo v hlavní budově, tak pak v několika rozesetých chatkách kolem dokola. Žádný přemoderněný pičičandy, žádný cukrliky, hovno, prostě krásný dřevjený interiér s neotesanýma stolama a židlama, na zimní terase pak kovový lavice a stoly, bytelný, nerozbitný. Celkovje mě toto dřevácké prostředí neskutečně baví a díky tomu, že si to tu na nic nehraje a je to fšecko příjemně účelný, tak řadím to tu na pomyslný piedestal útulnosti a pohodlnosti.

4.75


Los klientelos

A toš byli sme tu sami enem s rozorostlou rodinkou majitelů, dcery syni vnučky atakdále. Tagže hodnotiť klientelu je v tomto dnešním případě jaxi bezpředmětný. A proč sme tu byi sami? Ne proto, že by sem už nigdo nechodíl, ale protože sme tu byli deň dva před Silvestrem, navíc ve všední den, gdy buďto byli lidi ešče v práci, anebo už byli zalezlí něgde na horách na chatách na Silvestrovkým pobytu. Ale nám to jaxi vůbec ale vůbec nevadilo, prostě sme byli středobodem pozornosti, a tak nám pochutiny lítaly na stůl a ze stolu úžasnú rychlosťú a my sme nestrádali ani vteřinku.

x.xx


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Je nesmírně příjemný zisčovať, že aji v dnešních dobách se najde krásná turistická ubytovňa, kerá přežila covid a kerá sa nemjéní a ani nehodlá. Lidi sem určitě jezdijó spočnúť, žádný rambajs nigde, enem klid a pohoda v podhůří Hostýnských vrchů. Gdyž k temu připočítáte výtečné pivko, chutné jídlo, skvjelú obsluhu a nezapomenutelnú atmošku, pak není co řešiť.

4.50


Los prognózos

A toš vzkvétá to tu každým rokem; aktuálně přibudla nová chatka, tagže je jasný, že tady sa počítá se vzrůstající náfštěvností. A proč ne, gdyž je tu tak faň?