Hostinec "U Krajčů", Pozlovice


27.9.2020, sepsal Los


Hostinec U Krajčů
K Přehradě 69
763 26 Pozlovice

Tel.: 603 946 870
E-mail: romankrajca@gmail.com
Web: www.ukrajcu.cz

Recenze z předchozích let:
2019, 2018

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš není temu ešče ani rok, a už sem se tu zaséj vyskytnúl. Sparingpartnera mi dělál úplně stejný človíček, kerý i posledně, a dokonca aj předposledně, páč jak na to čumím, toš totok už je moja třetí recenza Krajčů za poslední tři roky. A každá je tak trocha rozporuplná; první, letní, to bylo nadšéní, jaká že to skvjelá pivnica sa nacházá de facto přes kopec. Pak následně zimní verze už nedopadla tak výtečně, hlavně ju srazíl zmatené výčepní s prošlýma smradlavýma čipsama. Ale fčil sem tu znova v letní dny, abysem okusíl aji místní malú předzahrádku, a následně sa podívál aji dovnitřka, prostě dneska mi to vyšlo se fším fšudy. A jéje, známý zmatený pan výčepní je tu stejný jako posledně, toš to sem zvjedavé, jak totok dopadne. No nic, poďme na pivo.


Los pivos kvalitos

A toš fšeci vijú, že na Zubrovi sem odkojené, páč jednak ho bylo fšude plno po bystřických hospodách, gde sem realizovál svoje první pivní krůčky, a jednak sem studovál přerovský gympl, kerý stojí hned přes cestu od Zubráckýho pivováru, tagže o úpivních preferencích tady není moc co debatovať. Na druhú stranu, už aji u tehotok pivka sa mi v minulosti stalo (ne mockrát, ale stalo), že i chuť tohoto piva jde zkurviť špinavéma trubkama, nesprávným natočéním, či minimálně blbýma kecama výčepáka. Ani jedno sa dnes neobjevilo; pivo bylo nošeno v krásný, širkových, těžkých, zubráckých krýglech s uchem, pjena bohatá, až mi spolupič hlásíl, že mosí počkať, jak je hustá, že až opadne. Jedinú chybku vidím v tym, že na stolech nebyly k dispozici zubrácký podtácky, ale enem staroprameňácký, protože, a to sem nezmíníl, tu sa kromje jedenáctkovýho Granda točí aji nějaký prameňácká desítka. A protože pivní hodnocéní mosí byť úplný, toš sa kamošův kamoš zakúsl i do této eurosračky, a to vám teda povím, ten křivíl hubu snáď ešče doma. Staroprameňa vypíl atk půlku, paxa zhnuseně zvednúl, a šel rači chlastať ke kamošovi do hasičské garáže naproti přes cestu. Tagže tak, gdo si dá Zubra, bude spokojený na maksimum, gdo ne-e, tak spokojený podle mně nebude.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš pivko dneska fakt zasytilo, tagže sme na jídlo ani nemjeli pomyšléní. Na druhp stranu, aj gdybysme cosik chtěli zakúsnúť, toš po loňských zkušenosťách se žluklýma chipsama bysme od teho upustili. A za třetí, totok není restaurace, ale pivnice, tady sa na jídlo nechódí, a tím pádem není ani co hodnotiť.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš jaxem zaslechnúl, toš pán asi pocházá ze Slovenska, případně z jiné než české krajiny, páč buď sem byl už po prvním pivku našrot, anebo sem mu špatně rozumjél. Ale asi hovoril po slovensky, ať to moc nerozmazávám. Dnes byl docela v klidu, pivko roznášel svým volným krokem docela pravidelně, bez řečí přenesl krýgle aji potem, co sme sa přestěhovali, bez kecú a bez xichtů. Navíc na nás pravidelně zpoza pultu mrkál, či si dáme ešče další nebo jo, a stejnak sa ptál aji při odnosu prázdnýho skla. Až ten renonc při placení, gdy sme sa nemohli shodnúť na počtu čárek na lístku, asi v tym mjel dajaký svoje nouhau, fakt netušíme, jak k onomu číslu z těch klikyháků došél, ale budiž, zaplaceno nakonec bylo k jeho spokojenosti.

3.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš venku pár stlučených lavic i s podlúhlýma stolama, přičemž tyto majó za sebó několik dekád fungování. To ale nemá na funkci zásadní vliv, tagže aj gdyž sedíte trocha nakřivo, toš železná konstrukce drží fšecko pohormadě. Škoda enem nevysypávaných popelníků, smrdělo to fšude típlýma vajglama docela nevábně. A díky temu sme sa aj za chvilku přesunuli dovnitřka. Tam byly na stolech bílý ubrusy, tagže hygienický dojem byl o dost lepčí. Celkovje ide o jednu vjetší místnosť s kapacitó hodně přes 50 lidí, ale aj tak interyjér působíl docela klidně a komorně. Televiza sice šla, ale naščéstí byla potichu, a šel tam fotbálek, tagže žádné vařící ani jiný seryjálový kraviny. Docela mě příjemně překvapily luxusní prostřédí hajzlíků, gde byly jak krásný masívní dveři, tak zajímavá dlažba až do stropa. Bohužél, o co víc bylo na oko, o to míň bylo na čistotu; bordel a pochcaný zbytky jak na pisoárech tak na zdech, na zemi sa válaly kousky špiny.

3.75


Los klientelos kvalitos

A toš tajak posledně, toš aj tady jeden štamgast vedle druhýho, ožralí jak zákon káže, a mekotající nesmysly ode zdi ke zdi. Ale nigdo nebyl otravné, fšeci sa drželi svojeho koryta, teda stola a krýgla, tagže sme mjeli možnosť posúdit jejich vzrůstající promile enem při jejich cestách necestách na hajzlík a zpjet. Mně sa líbí, gdyž je hospoda obsypaná stálýma hostama, protože to je známka kvalit, ať už jakýchkoliv. A svjete div sa, aj gdyž sme už odcházali, toš stále eště tři čtyři seděli venku na svojich místech, a debatovali doaleluja. Supr!

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Krásná venkovská pivnica, kerá si nehraje na žádný pičičandy pro případné luxsnější osazenstvo, a raději sází fšecko na jednu kartu, a tou je náfštěvníkova žízeň. Gdo sa spokojí s méně luxusním, ale o to méně sterilnějším, prostředím, toš ať váží kroky na dobré pivko sem. Pokáď ale máte hlad, toš to mosíte jinde, ono aj tak je v Pozlovicách restauraček dosť, např. hnedkaj přes cestu šenk Ogar a přes cestu naprtoti Ogarovi pakpicérku U Jána. Já byl rád, že kolega vybrál tuto klasickou hospodu, gde sa človjek može objeviť aj v zajebaných montérkách, příp. najebaný, a nigdo ani koutkem oka nemrkne. Faň to tu bylo.

3.75


Los prognózos

A toš tato hospoda funguje dlúhá léta, a kromje stálé klientely sa tady pořádajú aj súkromé akce. Uvnitřka je malé vyvýšené pódium, na kerým semtam hrajó dajaký kapelky v rámci súkromých uzavřených akcí, a to teprvá mosí byť mazec. Přeju hospodě dlúhá léta před sebú, toš snáď budu mjeť pravdu.