Hostinec "U Krajčů", Pozlovice


10.10.2021, sepsal Los


Hostinec U Krajčů
K Přehradě 69
763 26 Pozlovice

Tel.: 603 946 870
E-mail: romankrajca@gmail.com
Web: ukrajcu.eatbu.com

Recenze z předchozích let:
2020, 2019, 2018

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš rok sa s rokem sešél, a my sme opjet sešli dolů z kopca smjerem od pozlovickýho hřbitova ke Krajčom. No, abysem byl přesné, toš sme přišli z druhý strany, smjerem z najvyššího kopca v okolí, z Komonca, a to po víc jak 11 km tůře společně s Kuzmičem. Šlo dneskaj o první ze dvůch plnánovanéch pivních zastávek, a proto sme sa tu moc nezdržováli. Ale aji tak sme místní atmošku nasávali dostatečně dlúho a intenzívně, že zdejší pobyt v srpnu 2021 možu řádně zadokumentovať do letošní recenze. Poďme teda postupně na to.


Los pivos kvalitos

A toš Zubr, pivo to v okolí docela často vyskytující se, páč ešče sa točí přes kopec u přehrady v Rybářský chatě (což bylo naše dnešní druhé dnešní pivní zastavení), a pak v Sehradicách jak v hospodě, tak na fotbálkovým hřišťu při zápasech místního klubu. Venku bylo na zdechnutí, a tak přišel studený škopek nasládlého piva více než vhod. Ten první do nás zahučál, ani sme nestačili pjenu sfúknúť, a tak až u druhého sme sa zastavili a vychutnali jej i po stránce chuti. Toto pivo mám rád, proto sem na něm moc chyb nenašél. Ti, gdož preferujú hořký piva, tak těm asi moc šmakovat nebude, ale pro nás přerovský pochlebovače je to vždy sázka na jistotu. Mňam.

4.25


Los jídlos kvalitos

A toš v Pozlovicách aji nedalekých Luhačovicách sa to restauračkama enem množí. Hnedkaj přes cestu a pár krokách je šenk Ogar, a naproti němu pizzeria U Jána. Tagže budovať další jídelní konkurenciju fakt asi nemá moc smysl, a naščéstí si to tu na žádnú restauračku ani nehraje. Toto je nefalšovaná pivnica pro ty, keří majú žízeň, idú nebo jedú na kole okolo, a chtějí sa enem osvjéžiť bez nutnosti mjeť vjetší hotovosť u sebe, případně bez nutnosti sa jít přeslíct a umyť. Mysím si, že tady sa hlavně vyskytujú pozlovičtí štamgasti, kerým navoněný, a cizíma lidma naplněný, interyjéry restauraček prostě nevóní. A právje takový podnik je i tady potřeba. Tím sem chtěl tak trocha naznačiť, že kromje čipsů a podobných pochutin k pivu tady teho moc víc na jídlo nedostanete. A víte co? A já v tom vůbec nevidím slabinu, ba právje naopak, s ohledem na uvedené skutečnosti o výskytu restauraček v okolí.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš dneskaj fšecko šlapalo jako hodinky. Paní v nejlepčích letech sa pravidelně stavovala venku zkontrolovať naši pivní hladinku, a zafčasu zjiščovala, zda budeme pokračovať k dalšímu škpku v pořadí. Nebylo jich dnes moc, náfštěva sa opravdu smrsknula na nějakú slabú hodinku, ale i tak sme byli obletovaní doaleluja. Možná to bylo taky docela časnú poobědní hodinú, gdy ranní píči už byli doma na polední siestě, a ti odpolední sa ešče asi neprobrali z komatu.

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš jak už sem gdesik řekl výš, toš bylo fakt krásně letní počasí, sem tam mrak, sem tak aj vjetší, ale naščéstí okolo Pozlovic bylo vyjasněno a slunko nám pralo po cestě sem na kebule jak zbjesilý. Proto taky byla jasná volba zostať venku pod slunečníkem, a necpať sa dovnitř, gde možná mohlo byť aj příjemněji, ale my chtěli nasávať venkovní teplý den. Dřevjený lavice už majó to nejlepčí za sebú, tagže posezení na nich už nebylo nijak pohodlné, ale pro účely typicky vesnické pivnice sú dostačující ažaž. Slunečníky venku kryjú pomjerně velkú část posezení, tagže není problém sa schovať do stína, i gdyž je zase pravdú, že gdyž tu bude víc plno, toš někeří holt vyfasujú černýho Petra a mosí sa nalívať aj na slunku.

3.25


Los klientelos kvalitos

A toš osobně si myslím, že toto je čistě místní hospoda, pro místní, pro štamgasty, pro vjerné popíječe a náfštěvníky. Ti tu tvořijá určitě vjetšinu celoročních tržeb, a asi sa tu rádi vracejí, páč při každý náfštěvje tu (a to jich bylo za posledních pár rokú docela dosť), tu bylo štamgastú vždycky víc než bježných hostí. Aji dnes tomu tak bylo, my dva s Kuzmičem sme seděli venku, a byli sme jediní cizí elementi; kromje nás tu pak jeden dva místní vždycky posedávali na kouřovou, a vevnitř taky pár místních týpků vykecávalo o problematice vesmíru. Na druhú stranu, ať už tu místňáci vládnú nebo ne, nigdo na vás nečumí, nigdo vás neotravuje, spíš naopak, sú zvjedaví, odkud kam idete, tagže zabřednete do hovoru razdvatři. A to je pjekné.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Čistokrevnú pivnicu potřebuje každá dědina, ať už je víc nebo míň středisková, lázeňská či je to díra jako prase. Tatok je obklopená penzyjóny, ubytováními v soukromí, lázeňskými domy, a k tomu i patřičným zástupem občerstvovacích zařízení, zamjeřených na doplnění pevné stravy v Pozlovicách a Luhačovicách ubytovaných. A tak právje tento svatý stánek pivní je občas tou správnou zastávkou pro čistě žíznivé turisty, a díky za to.

4.00


Los prognózos

A toš asi neenem pivem jest tento podnik živ. jaxme byli dneskaj svjedky, toš chystajó aj kateringy na rúzný rauty a akce, dneska údajně na dajaú svatbu. A toš z vedlejších dveří vynášali donekonečna přepravky s jídlem, do přistavený dodávky, pak zpjet s prázdnýma rukama pro další, a tak furt dokola snáď deeť minút. A že to byly krásné pokrmy, toš to vám ani říkať rači nebudu. Ale aj díky temu sme možná dnešní pobyt ukončili dřív a valili do Rybářské chaty na pořádné dlabanec, přece enem sa už žaloudek začal ozývať po něčem pevňéjším než pivo. Ale vraťme sa k temu zmíněnýmu kateringu; pokáď to tak opravdu je, toš to je dobře, páč rozmjelnění nabízených služeb na vícero frontách zvyšuje významně pravděpodobnosť, že to tu bdue fungovať dál, ať už to bude prosperovať z jedného nebo z jiného zdroja příjmů.