Hostinec "U Krajčů", Pozlovice


30.4.2023, sepsal Los


Hostinec U Krajčů
K Přehradě 69
763 26 Pozlovice

Tel.: 603 946 870
E-mail: romankrajca@gmail.com
Web: ukrajcu.eatbu.com

Recenze z předchozích let:
2021, 2020, 2019, 2018

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš máme tu konec zimy 2022/2023, konkrétně druhp polovicu března, a místní štamgast mně vytáhnúl semkaj na pivo, opjet semkaj, nikam inam snáď ani v Pozlovicách nechodí. A toš co s načatým víkendem že? Pjekně procházkú komel Luhačovické přehrady sem sa dostál přes kopec do Pozlovic, prošél kolem kostela, pak okolo rekonstruovanýho minipivováru Komonec, až nakonec sem sešél dolů na křižovatku, gde na rohu svítí logo hospody U Krajčů. Dneskaj je tam dajak veselo, vidím už přes okna, a tak taky vzhůru do víru dění.


Los pivos kvalitos

A toš dneskaj na čepu tři piviska; obvyklý Zubr jedenáctkového vydání a typu Grand, pak, protože sa blížily už Velikonce, byl na čepu další Zubr ale v zelený barvje, a pak ešče , pokáď sa nemýlím, desítka Krušovice, ale na desítku bylo ešče moc zima, ta bude dobrá v lítě na zahrádce. Začál sem stabilní jistotou, a sice klasickým Zubříkem. Mňam, je viděť, že o trubky sa tu starajú, a že aji výtočnosť toho dňa byla dobrá, protože pivko bylo jako křeň. A toš poďme teda do zeleňáka, řikám si, je to taky Zubr ne kurva, toš proč ne-e. Říká sa, že potravinové barvivo nemá na chuť vliv, ale já tam prostě něco cítíl; ne, nebylo to špatný, to vůbec, ale dajakú příměs chemikálie tam prostě cítiť bylo; anebo to byly enem moje mozkové buňky, kerý mi tohle napovídaly, nevim. Každoprdně je jasný, že sem kaj lidi chodí na dobrý pivo, fakt hodně dobrý, a jak mi říkál můj spolustolovník, kerý sa odvážně pustíl do desítkových Krušek, tak i ty byly prej výtečný.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš něco za žebř bysme si dali, ale ten večír byli úplně marní. Nejenže nemjeli svoje vyhlášený utopence, ty čertvem, ale ani nakládané hermelín, kerý tady lidi chválijó na různých recenzentských platformách. No nic, toš donesme třebas čipsy; cože, ani ty nésó? Moment, prej mrkne... jo, tak jedny tam ešče byly, toš si dajme trocha slaných burákú a buďme rádi, že i zdéjší pivko zasytí, ináč nevím nevím.

1.00


Los obsluhos kvalitos

A toš tu asi servis taky střídajó jak ponožky, páč při každý návštěvje tu je něgdo inačí. Ne, nevadí mi to, naopak možu porovnať ne/kvality každýho zvlášť, a dnešní večír byl příležitosť sledovať konání mladší paní, asi už ne slečny. A ta byla faň, úplně v pohodě kolem nás lítala, a navíc se štamgastama normálně komunikovala i na verbální bázi, čímž bylo nepřímo potvrzeno, že je asi oblíbená, a to je asi ta nejvjetší referenca.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš údajně tu probjehla rekonstrukca, aspoň to tu mjeli dajaký týden zavřítý. Ale ať koukám jak koukám, ničevó novýho nevidím, asi teda dělali něco v zákulí. To ale néni nic proti ničemu, páč interyjér typický čtyřkový pivnice s dřvejným nábytkem je útulný tak jak je a nic moc na tym mjenit ani nechcu, tady se takto cítím fajně.

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš dneska byl něgde v Pozlovicách košt slivovice a toš spousta koštovatelú pak šla sem spláchnúť žízeň. A tak to tu dneskaj žilo úplně parádně, nebyla potřeba žádná puščená televizní bedna nebo nic inačího, tady si hosti vystačili sami sobje a aj ostatním. A my sme aspoň mjeli u stolu dostatek hluku kolem, takže sme nemjeli nejmenší obavu, že by nás něgdo odposlúchávál.

4.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Sem rád, že aj v tomto hojně nafštěvovaným rekreačním mjestysi sa najde stále typická pivnica, kerá si na nic nehraje a slúží těm, keří majú pokrk oněch honosných restaurantů a hotelových vývařoven. Tady na pivo gdykoliv, hlavně v lítě, gdyž sa bude dať sedět venku, ale aj fčil v zimje to bylo skvělé uvnitřka. Jídelen je kolem dost a dost, takže pokáď má človjek hlad, má kam tady zajít, pokáď má človjek žízeň, tak toto je ta pravá zastávka.

4.25


Los prognózos

A toš přežilo to tu covid, tak co inačího to tu može zavříť? Já mysím, a aj sem tak slyšél od místňáků, že ti to tady pomřít nenechajú, přece enem se furt tady v okolí najdou desítky těch, keří majú žízeň, a tak ví, kam zajít. A já to tu budu určitě kontrolovať tak často, jak enem to pude...