Stánek Chaty Tesák, Tesák/Rajnochovice


19.3.2023, sepsal Los


Stánek Chaty Tesák
Tesák čp. 190
768 71 Rajnochovice

Tel.: 573 379 305
E-mail: restauracetesak@centrum.cz
Web: www.restauracetesak.websnadno.cz
Facebook: Tesák Chata restaurace

Recenze z předchozích let:
2023-1, 2022-2, 2022-1, 2021, 2020-2, 2020-1, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008, 2006

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš z jedný náfštěvy teho asi moc človjek nezažije ani nepozná, ale protože to vypadá, že tento stánek nebude enem chvilková záležitosť, tak je třeba podchytiť jeho existenciju hnedkaj od začátka, a následně v čase pak případně reagovať na zmjeny, zlepšéní či zhoršéní. A tak aj gdyž byla dneska venku kosa jak z nosa, toš sme sa rozhodli před počasím neutýct a pjekně si to odstepovať venku před stánkem.


Los pivos kvalitos

A toš mjeli tu naraženo, jen co je pravda, a to jako vždy jedenáctkový Zubr. Ale soryjako, dnes v mínusové teplotě na pivo fakt nebyla chuť ani nálada. Je fakt, že bjehem naší cca dvouhodinové návštěvy si tu zbloudilý turista jedno pivko na stojáka dal, ale už zpovzdálí byla jasný, že to nebyla vhodná varinta, protože sklénka byla zmrznutá, pivo vychlazený už z kostky a přejitý mrazem venkovního vzduchu, a to fakt nechceš. Takže dnes fakt ne, dnes hodnocéní piva nebude, ale pokáď by tu mohla byť recenze dalších tekutín, tak vjezte, že čajíku nám bylo navaříno litry, jak počas náfštěvy, tak do termosky na cestu, výtečný, sladký, s citronem i bez, a k tomu rumíky jedna báseň.

x.xx


Los jídlos kvalitos

A toš to mi řeknite, co tady chcete vymysleť, šak je to enem stáneček, gde sa taktak vejde pípa, regál s pár sladkosťama a lednica. A přece to vymysleli - párek v rohlíku! No, on nebyl ten párek v rohlíku, na to by museli mjeť párkovač a ten evidentně nevedó, a tak sme dostali prostě hotdog, rozřezané rohlík napoli a dovnitřka strčené párek pokydané kečupem nebo hořčicó, dle chuti každého soudruha.

2.50


Los obsluhos kvalitos

A toš v bufáči sa hlavně zjevovál provozní Mirek, ale občas jej doplníl kuchař, keré ináč lítal po venku gdovígde, gdyž zrovna nesehřívál párky apod. Sem přesvjedčené, že pokád by se dalo seděť na okolních lavicách, kerý byly tentokrát zasněžený, toš by Mira létál aji tam, ale takto to nebylo potřeba a vlastně z budky nevytáhl ani nos. Naše přání však plníl bez odmlúvání, dokonca aj půllitra čaju nám uvaříl a přelíl do termosky, enem abysme nezmrzli po cestě.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš votom to tady fšecko je, vo krásným prostředí Tesáckého vrcholu. Jasně, za budkó výhled a dojem kazí spálenišče bývalé provozovny chaty Tesák, ale s tým sa nedá nic dělat, gdyby tady stála chata, tak by tady pro zmjenu nemosel byť tento stánek, že jo. Je sice fakt, že odsud žádné výhledy do přírody neuvidíte, kolem sebe (když to vememe po smjeru hodinových ručiček) máte kamennou turistickou chatu, pak stromořadí u cesty zakončené chatou Meopta, pak stánek a pak další stromoví. A vlastně aj gdyž sa hlavní posezéní stánku nacházá na parkovišti, tak to díky obklopenosti objekty a stromy ze všech stran budí pocit soukromí.

3.00


Los klientelos kvalitos

A toš stojíte venku a de facto fšeci turisti, keří smjeřují od zastávky smjerem na sjezdovku, toš prochází kolem tohoto místa. Fajne bylo, že dnes tu moc lidí neprošlo, přece enem zima byla jak psinci a ti, co šli, toš určitě netúžili venku ešče stáť u piva a jídla. Ale pár sa našlo, počas naší náfštěvy bysem řekl tak do deseti lidí sa tu zastavilo a neco si dalo. Možná to bylo tím, že sme na ně od bufáče halekali jak na lesy, ať dondó za nama si něco dať, nevím, ale možná to mjelo aj opačný efekt a gdybysme tam nebyli my, toš dost možná náfštěvnost bude násobná.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

No, nějak důsledně hodnotiť tento venkovní provoz moc nejde, přece enem byla zima, a totok je enem velmi dočasné řešení. Ale pustil jsem se do toho, tak poďme na závjerečná slova. Asi takto, gdyby bylo teplejc, a dal si pivko, tak vjeřím, že bude jako vždy super, Zubr Grand 11 nemože sklamať. Na jídlo kromje hotdogu asi tady nedostanete nigdy nic, ale o tom tenhle bufáč určitě néni. Nicméně krásné prostředí a faň lidi, keří sem pravidelně zavítajú, vám vlejí krev do žil, a sem přesvječený, že právje krátká náfštěva tohoto stánku vám može přinýst nečekané a raritní zážitky. Za mně hodnotím nadprůmjerně a určitě se sem letos ešče vrátím v lítě, abysem mohl ohodnotiť tento náhradní provoz v ročním období, do kerýho tento stánek patří.

3.25


Los prognózos

A toš netuším, jaká bude životnosť stánku, a zdali tam bude i ve chvíli, gdy provozovatel bývalé chaty Tesák najde další náhradní provoz s řádným interyjérem. Ale možná zostane, páč bude slúžiť jako taková letní zahrádka, fše potřebné tam už je, tzn. plně vybavené stánek a několik lavic před ním. No bude zajímavé to tu občas nafštíviť a sledovať zdejší vývoj, na což se vlastně už teď těším, páč atmosféra Tesáku jako takového je prostě úžasná sama o sobje.